-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Lokalizacja placówki
asza Meszna - to niewielka miejscowość w południowej części Polski, a dokładna lokalizacja to południowa część województwa śląskiego (dawne województwo bielsko-bialskie); administracyjnie to powiat bielski, gmina Wilkowice, w której skład wchodzą trzy sołectwa: Wilkowice, Bystra i Meszna. Leży na trasie Bielsko-Biała — Szczyrk, stąd także niedaleko do Żywca, Wisły, Brennej czy Istebnej. To atrakcyjne miejsce pod względem pieszych wycieczek w okoliczne lasy i jako baza wypadowa na szlaki turystyczne w Beskidy, które otaczają wokoło. Wieś położona jest w Beskidzie ¦ląskim, na stokach Magury (1111m n.p.m.).

W 2000 roku powstał — Euroregion Beskidy w porozumieniu pomiędzy trzema stowarzyszeniami, skupiającymi miasta i gminy pogranicza polsko-czesko-słowackiego.
Ze strony polskiej m.in. gmina Wilkowice znajduje się na obszarze Euroregionu, którego priorytetami są m.in. rozwój procesów integrujących społeczność Euroregionu, rozwój gospodarczy, dbanie o bogactwo zasobów przyrody i ochrona środowiska oraz podniesienie jakości życia mieszkańców Euroregionu.

Nasza placówka znajduje się tuż przy trasie 942 Bielsko-Biała — Szczyrk.Warto wspomnieć, że Meszna została założona w 1712r. przez kasztelana łęczyckiego Jerzego Warszyckiego, właściciela państawa łodygowickiego, a dwa lata temu Meszna obchodziła 300-lecie powstania.


Współrzędne geograficzne Mesznej to: 49° 44' 54'' N   19° 3' 48'' E.
Katalog Dobrych Stron DI