Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved
   

Wydarzenia 2013/2014
Piknik Rodzinny w Mesznej

Jak co roku z okazji obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca rzesze wszystkich pokoleń miejscowości Meszna przyszły 17 maja na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, aby po raz kolejny wspólnie z dziećmi, Radą Rodziców oraz Gronem Pedagogicznym spędzić mile czas. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i dużą pomocą Rodziców długo przygotowywali się do tego dnia i punktualnie o godz; 16.00 uroczystego otwarcia pikniku z życzeniami dobrej zabawy dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Długosz.
Atmosfera była wyjątkowo gorąca. Na początku wszyscy skupili uwagę na występy taneczne najmłodszych dzieci placówki - przedszkolaków. Prawdziwy aplauz wywołały maluszki, średniaki oraz grupy zerowe.
Później zaprezentował się zespół Górolicki oraz dzieci klas starszych uczęszczających na zajęcia z rytmiki. Po wspaniałych występach nastał czas dziesiątek atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Ścianka wspinaczkowa, warsztaty plastyczne, zabawy rytmiczne z chustą animacyjną, malowanie twarzy, bogato zaopatrzony bufet oraz słodkie wypieki przygotowane przez rodziców, kiermasz prac plastycznych i wiele innych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która dostarczyła dzieciom wiele radości. Był również gość specjalny Klaun który zabawiał dzieci i rozśmieszał do bólu nie tylko tych najmłodszych. Pogoda trochę kaprysiła ale chmury szybko przegonił wiatr i w takiej przyjacielskiej atmosferze bawiliśmy się do 19.00.
Przygotowanie pikniku wymagało sporo wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak i uczniów ale wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty: uczniowie, rodzice, nauczyciele bawili się świetnie. Ciężka praca nas wszystkich i hojność gości przyniosła spory dochód który zostanie przeznaczony na doposażenie klas szkolnych. Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.
Wiemy, że można zawsze na Was, Drodzy Przyjaciele, liczyć. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zespół Promujący Przedszkole


Mądre dziecko - bezpieczne dziecko

Dnia 13 czerwca grupy starszaków wraz z klasami pierwszymi miały okazję wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez Katedrę Pedagogiki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej tytułem "Mądre dziecko- bezpieczne dziecko. Dzień z Tuwimem". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z myślą o podziękowaniu nauczycielom naszej placówki i okolic za opiekę nad praktykami studentów kierunku pedagogika. Dzieci dowiedziały się kilku słów o Julianie Tuwimie autorze utworu "Rzepka". Nasi mali odbiorcy z uwagą obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu studentek. Mając na uwadze zbliżający się czas wakacji przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udzielili dzieciom kilku ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań.
Z kolei piłkarze klubu TS Podbeskidzia związani ze szkółką "Football Academy" promowali sportowy, zdrowy styl życia.
To wyjątkowe spotkanie cieszyło się wielkim entuzjazmem dzieci. Mamy nadzieję że wiedza przekazana przez takich fachowców pozostanie najmłodszym na długo w pamięci.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii ze spotkania na stronie radia bielsko: link poniżej:

Radio Bielsko - sprawozdanie

W imieniu Dyrekcji, dzieci i nauczycieli naszej placówki dziękujemy organizatorom za dzień pełen wrażeń! Zespół Promujący Przedszkole


Realizacja programów edukacyjnych w Przedszkolu w Mesznej

W roku szkolnym 2013\2014 w Przedszkolu Publicznym w Mesznej realizowaliśmy dwa programy edukacyjne. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" w którym koncentrowaliśmy się na profilaktyce zdrowotnej dzieci w wieku przedszklnym.Poprzez przeprowadzenie szeregu zajęć zachęcaliśmy dzieci do codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na wiele pytań m.in.: skąd się biorą zęby? Dlaczego należy chodzić do dentysty? Co należy jeść, a czego unikać by mieć zdrowe zęby?
W realizacji zamierzonych celów pomogli nam pozytywni bohaterowie Pastusiowej Krainy oraz Robaczek Próchniaczek. W ramach realizacji Programu dzieci odwiedziły ośrodek zdrowia, uczestniczyły w prelekcji multimedialnej prowadzonej przez panią Pielęgniarkę, brały udział w wielu konkursach plastycznych. Dzieci z zerówki czynnie uczestniczyły w całorocznym myciu zębów na terenie Przedszkola, a na zakończenie przygotowały inscenizację pt. "Pastusiowe przedstawienie".

Drugim programem edukacyjnym w którym braliśmy udział był ekologiczno-przyrodniczy program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w ramach którego zorganizowaliśmy wspólnie z dziećmi: Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury, Dzień 5 porcji owoców i warzyw,Dzień marchewki oraz Dzień drugiego śniadania. Poprzez udział w programie dzieci ukształtowały w sobie szacunek do przyrody,poznały odżywcze właściwości owoców i warzyw, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta.
W ramach programu braliśmy udział w internetowym konkursie na "Najpiękniejsze Miejsce w Twojej Okolicy", w którym na nasze zdjęcie (widok z Gronia) zagłosowały aż 283 osoby z całej Polski. Na zakończenie programu nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat "Kubusiowych Przyjaciół Natury".


Gotowi do startu, start!

Zgodnie z założeniami Rocznego Planu Pracy Przedszkola, w ramach którego nasza placówka promuje zdrowy styl życia, w środę 04 czerwca przy okazji Dnia Dziecka zorganizowany został Dzień Sportu. Wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w sali gimnastycznej gotowe do rywalizacji sportowej. Każda z grup założyła koszulki w odpowiednich kolorach: Maluszki – fioletowe, Średniaki – żółte, Grupa III starszaki– czerwone, Grupa IV starszaki – białe. Po krótkiej przysiędze, według której wszystkie dzieci zobowiązały się postępować fair play, nastąpiła prezentacja drużyn, jak na prawdziwą spartakiadę przystało.
Po krótkiej rozgrzewce przy muzyce z każdej drużyny zostały wyłonione zespoły do różnych konkurencji. Maluszki rywalizowały ze średniakami, a zerówki miedzy sobą. Wśród kolejnych etapów spartakiady były: rzucanie woreczkiem do celu, odszukiwanie woreczków z zawiązanymi oczami, podawanie piłki pod nogami, slalomy i wiele innych. Rozgrywkom sportowym towarzyszył gromki doping. Następnie każda grupa wraz z wychowawcą zebrała się przy chuście animacyjnej do wspólnej zabawy przy muzyce.
Wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze, ochoczo podejmowały aktywność ruchową, tym bardziej, że każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek.


W zdrowym ciele-zdrowy duch

W ramach realizacji rocznego planu pracy naszego przedszkola wszystkie przedszkolaki brały udział w międzygrupowym konkursie plastycznym. Z niewielką pomocą swoich wychowawców wykonały ciekawe prace plastyczne spośród których wybrano trzech laureatów z każdej grupy wiekowej. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem uznania artysty. Dzieci miały możliwość również wziąć udział w quizie i wykazać się wiedzą na temat dbania o swoje cenne zdrowie.

Gratulujemy wszystkim dzieciom!
I zapraszamy do obejrzenia galerii z konkursu


Zajęcia otwarte

W ramach realizacji rocznego planu pracy naszego przedszkola który ma na celu "Kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci" w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Goście mieli okazję z bliska przyjrzeć się atrakcyjnym formom ruchu z wykorzystaniem kolorowych wstążek i muzyki. Zajęcia miały na celu promowanie zabaw ruchowych wśród najmłodszych oraz pokazanie, iż gimnastyka nie może być nudna. Dzień zajęć otwartych odbył się 26 maja więc starszaki miały okazję wręczyć swoim mamom własnoręcznie wykonane portrety i upominki z okazji "Dnia Matki" oraz zaśpiewać piosenkę autorstwa Majki Jeżowskiej "A ja wolę moją mamę".


Zajęcia otwarte w grupie starszaków

16 maja odbyły się kolejne w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice niezrażeni deszczową pogodą przybyli do przedszkola, aby obejrzeć pracę swych dzieci i przebieg zajęć w grupie III.To wersja oficjalna. Nieoficjalna jest taka, że po prostu chcieli się choć na chwilę poczuć znów, jak dzieci. Tematem zajęć była „Barwa ochronna i jej znaczenie w życiu zwierząt”. Na zajęciach poznaliśmy wybrane zwierzęta używające kamuflażu do ochrony przed drapieżnikami. Próbowaliśmy odszukać ukryte w różny sposób zwierzaki. Wcieliliśmy się także w kolorowe motyle ukryte na kwiatach. W tym temacie, dzieci prezentowały zdobytą wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki w szkole.


Jak Wojtek został strażakiem...

Maj to miesiąc, w którym od paru lat otwierają się dla przedszkolaków drzwi OSP w Mesznej. Życzliwi strażacy opowiadają, na czym polega ich praca i jakich narzędzi używają. Pozwalają się rozgościć w wozie strażackim i lać wodą z hydronetki, jak podczas gaszenia pożaru. Tak samo dziś zostaliśmy ugoszczeni przez druhny i druhów z OSP. Pani Kasia dodatkowo przybliżyła dzieciom działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zachęcając tym samym do wstąpienia w szeregi OSP Meszna. Po takiej świetnej zabawie niewątpliwie wiele dzieci nad tym myśli.
Pozdrawiamy wszystkich strażaków i dziękujemy za to, co dla nas robią!


Pasowanie na czytelnika biblioteki

Dnia 20 maja starszaki zostały zaproszone do biblioteki Domu Kultury "Pod borami" w Mesznej w celu zapoznania z funkcjonowaniem wypożyczalni książek. Pani Magda bardzo serdecznie przywitała dzieci pogadanką na temat "Jak należy dbać o książki". Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat znanych nam dobrze bajek. Na koniec spotkania uroczyście złożyli przysięgę i tym oto sposobem zostali członkami wielkiej rzeszy czytelników. Przedszkolaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy i upominki w postaci książeczek.
Mamy nadzieję że to zachęci najmłodsze dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki.


Mieszkam w Beskidach

Mamy kolejny sukces plastyczny. Kolejną osobą nagrodzoną została Łucja Grzybowska z gr.IV która zdobyła I miejsce w XXI Międzynarodowym konkursie "Mieszkam w Beskidach" w kategorii 0-6lat "Wycinanka". Łucja odebrała dyplom i nagrodę 8 maja na oficjalnym zgrupowaniu laureatów powiatu bielskiego.

Gratulujemy!!!

I życzymy kolejnych sukcesów !!!


Konkurs plastyczny

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich o kolejnym sukcesie naszych podopiecznych. Natalka Damek z gr IV otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt; „To jest zdrowe” organizowanym prze Szkołę Podstawową Nr 12 w Gdańsku. W konkursie wzięło udział wiele prac uczniów i przedszkolaków z całej Polski ale przekaz plastyczny naszej Natalki wzbudziło wielkie zainteresowanie. Dziewczynka otrzymała nagrodę rzeczową, medal oraz dyplom.

Gratulujemy Natalko!!!

I życzymy dalszych sukcesów w twórczości plastycznej.


Naplotkowała sosna ze już się zbliża wiosna...

Marzanna spłonęła - taki zwyczaj na powitanie wiosny mają dzieci z naszego przedszkola. Dnia 20 marca przedszkolaki z wielką radością przywitały nową porę roku -- WIOSNĘ. Wykonana przez dzieci Marzanna –Zimowa Panna! wybrała się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych na ostatni spacer aby ostatecznie pożegnać mroźną porę roku. Dzieci radośnie śpiewały wiosenne piosenki i chętnie recytowały wiersze.
Na zakończenie ceremonii powitania wiosny dzieci przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.


Lekcja otwarta z języka angielskiego

W dniach 12.03.2014 i 19.03.2014 w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego dla rodziców oddziałów zerowych grupy III i IV.
Zajęcia prowadziła nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Szczerbowska. Zaproszeni rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dzieci podczas aktywnej zabawy, w czasie której rozwijały swoją znajomość języka angielskiego. Zadaniem dzieci było poznanie nazw zwierząt domowych oraz powtórzenie wcześniej poznanego słownictwa dotyczącego kolorów, liczb od 1 do 10 oraz stanów emocjonalnych. Dzieci zaprezentowały również piosenkę "If you're happy" oraz wykonały do niej polecenia.

Celem zajęć otwartych było kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły i przedszkola przez zapoznanie rodziców ze sposobami wprowadzania języka angielskiego u dzieci 5 - 6 letnich, rozbudzenie aktywności i zainteresowania językiem, a także rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej i grupowej. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie dzieci dostały od nauczycielki języka angielskiego nagrody w postaci medali, natomiast rodzice otrzymali od dzieci obrazki przedstawiające zwierzęta domowe.

Pani Dyrektor podsumowując zajęcia, podziękowała dzieciom za aktywny udział i zaangażowanie podczas zajęć, rodzicom za przybycie, a nauczycielowi za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć otwartych.
Dzięki takim inicjatywom, rodzice mają okazję zapoznać się z metodami pracy nauczycieli oraz mogą zaobserwować aktywność i umiejętności swoich dzieci. Takie przedsięwzięcia mają znaczący wpływ na pozytywne relacje przedszkole - szkoła - dom.


Dzień Babci Dzień Dziadka

Istnieją w naszym kalendarzu święta, które należy bezwzględnie celebrować. Jednym z tych najważniejszych dla dzieci, rodziców i wychowawców grup jest dzień dziadków.
7 lutego 2014 r. w sali OSP Meszna wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola postanowiły podziękować swoim kochanym bliskim za miłość, uwagę i troskę, jaką codziennie od nich otrzymują.
Przygotowania do uroczystości trwały od dawna. W końcu przed tak szacowną publicznością nie mogło być żadnych wpadek? Dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe laurki z życzeniami, kwiaty, serduszka którymi obdarowały przybyłych gości. Zaprezentowały również swoje talenty recytatorsko-wokalne. Seniorzy z dużą uwagą przyglądali się swoim wnukom i wnuczkom delektując się słodkim upominkiem przygotowanym przez mamy. Atmosfera była naprawdę wspaniała. Z pewnością nie jedna łezka zakręciła się w oku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom którzy pomogli nam w obsłudze gości, tym którzy upiekli pyszne ciasta i tym którzy poświęcili swój wolny czas i sprawili że Dzień Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych dni w roku!

Dziękujemy!!!
Zespół promujący przedszkole


Bal karnawałowy

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Ogromną radość sprawia im wcielanie się w różne postacie bajkowe. Czy jest coś przyjemniejszego, niż choć na chwilę przywdziać niezwykły strój i stać się księżniczką, piratem, czy Czerwonym Kapturkiem?
21 stycznia nasze przedszkole opanował czas tańców i przebierańców.
Wspólne zabawy przy wesołych dźwiękach muzyki twista, samby, rock and rolla we wspaniałym towarzystwie, dostarczyły wszystkim dzieciom wiele radości i mile spędzonych chwil. Uczestnictwo w dobrze zorganizowanym balu, podczas którego panowała niezwykła atmosfera na długo pozostanie w pamięci.

Zespół promujący przedszkole


Wigilia w przedszkolu

świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu 23 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Po wspólnym kolędowaniu dzieci wraz ze swoimi Paniami zasiadły do uroczystego posiłku. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Świąteczna paczka

W dniach 1.12.2013r. do 20.12.2013r.na terenie ZSP w Mesznej odbyła się akcja charytatywna "świąteczna Paczka". Akcja została zainicjowana przez nauczycielkę Przedszkola Iwonę Kwaśny. Udział w niej wzięły dzieci z klas I-IV oraz dzieci z czterech grup przedszkolnych. Akcja rozpoczęła się do spotkań w klasach i grupach na których został przedstawiony cel akcji, czas jej trwania oraz grupa produktów objęta zbiórką. Były to w szczególności środki czystości oraz słodycze. Na tablicach informacyjnych zostały umieszczone plakaty promujące naszą akcję, a dzieci otrzymały karteczki z informacją dla rodziców. Za motto akcji obrano słowa patrona naszej Szkoły bł. Jana Pawła II "Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi".
Akcja spotkała się z wielkim odzewem. Codziennie napływały do grupy "maluszków" paczki przynoszone przez dzieci zarówno z przedszkola jak i szkoły. Zebrane artykuły zostały posegregowane według rodzaju i przewiezione do Domu Dziecka w Bielsku-Białej przy ulicy Pocztowej 24.
Otrzymaliśmy podziękowania i kartkę ze świątecznymi życzeniami dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc. Dostarczyliśmy nie tylko rzeczy materialne, ale w części staliśmy się wszyscy "radosnym promykiem" w tegorocznych świętach Bożego Narodzenia dla dzieci, którym zabrakło mamy i taty.

Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękuję. Koordynator akcji Iwona Kwaśny


Konkurs plastyczny

Kolejną laureatką jest Kinga Paszko z gr IV, która zdobyła wyróżnienie w VII ogólnopolskim konkursie plastycznym pt; "Jesień- wszystkie barwy jesieni" organizowanego przez Dyrektora Przezdszkola Nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Kinga otrzymała nagrodę wraz z dyplomem.

Gratulujemy!!!


Przedstawienie

12 grudnia zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie przez Bibliotekę Publiczną w Ośrodku Kultury "Nad Borami" Aktorzy z teatru "Maska" w Krakowie przygotowali dla nas piękną opowieść zatytułowaną "świąteczna Przygoda".
Historia ta porusza problematykę ponadczasowych wartości jakimi są: dobro, uczciwość i przyjaźń. Sympatyczny zajączek i żabka pokazali nam, na czym polega życzliwość, bezinteresowna pomoc i umiejętność przebaczania. Natomiast historia samolubnego tygryska dała nam do myślenia, że warto być uczciwym i dobrym, a nawet zapomnieć czasem o sobie, aby pomóc komuś, kto tego potrzebuje.


Wywiad

12 grudnia 2013r. dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola uczestniczyły w nagraniu audycji świątecznej dla radia "Anioł Beskidów". Wywiad z dziećmi przeprowadziła Pani Jagoda Podolak. Przedszkolaki z zapałem opowiadały o radosnych zwyczajach ¦wiąt Bożego Narodzenia, wyjaśniały o jakich prezentach pod choinkę marzą babcie i złożyły noworoczne życzenia wszystkim słuchaczom. Już wkrótce będziemy mogli wysłuchać audycji na żywo w radiu.

Termin i dokładną godzinę realizacji poznamy już niebawem i poinformujemy wszystkich Rodziców.


"GÓRA GROSZA"

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. dzieci z naszego Przedszkola brały udział w ogolnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji było zebranie monet (od 1 gr do 5 zł) przeznaczonych na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Udział w akcji wzięło 100 dzieci z czterech grup przedszkolnych. Wszystkie dzieci biorące udział w naszej akcji wykazały się dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Zebrano w sumie około 17 kg monet, co po przeliczeniu dało kwotę 207,12 zł.

Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom dziękuję. Koordynator akcji Iwona Kwaśny


Wizyta Św. Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna zimowa aura ułatwiła przybycie ¦więtego Mikołaja. Jak się okazało nasze dzieci w tym roku były bardzo grzeczne i z tego też powodu 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany przez dzieci wyjątkowy gość. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych przywitały ¦w. Mikołaja z wielką radością. Podczas spotkania z gościem w całym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki śpiewane przez dzieci. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Panowała wesoła i radosna atmosfera. Dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami i mocnymi uściskami ¦w. Mikołaja.
Dziękujemy ! I do zobaczenia za rok!


Spotkanie z pielęgniarką

W ramach realizacji rocznego planu pracy oraz programu zdrowotnego zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Bożenkę – pracownika służby zdrowia. Odwiedziła nas 22 listopada. Przygotowała dla przedszkolaków pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Przypomniała dzieciom jak należy się odżywiać, jakie produkty spożywać. Przedstawiła ciekawy pokaz slajdów dotyczący konieczności dbania o higienę poprzez codzienne mycie ciała oraz zębów. Zwróciła uwagę na bardzo istotny aspekt bycia zdrowym a mianowicie o ruchu i przebywaniu na świeżym powietrzu z dostosowaniem ubioru do pogody i pory roku.
Dziękujemy pani Bożence za mile spędzony czas, dobre rady i życzymy dużo zdrowia.


Wielki konkurs - atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

Zachęcamy wszystkich Rodziców do głosowania w Wielkim Konkursie Ekologicznym na pracę przestrzenną grupy IV wykonaną pod kierunkiem Pani Anny Tórz i Pani Beaty Jakubiec - w tegorocznej edycji pod hasłem "Drugie życie śmieci". Idea pracy to nauka poprzez zabawę z kostką i utrwalenie jednocześnie wiadomości dotyczących segregacji odpadów jak i dbania o nasze środowisko. Nasza wspólna praca "Gra planszowa - Ekologiczne drzewko" widnieje na profilu naszego przedszkola na stronie www.buliba.pl. Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się od 28 listopada godz.12:00 i potrwa do 3 grudnia godz. 23:59. Głosować może każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Zapraszamy zatem do odwiedzania strony a za każdy oddany głos - Serdecznie dziękujemy!!!


XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 14 listopada obie zerówki brały udział w XIV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Grupy przygotowały wspólnie występ o charakterze żołnierskim. Chłopcy przebrani byli za żołnierzy. Dziewczynki występowały w jednolitych strojach przedszkolnych z charakterystycznymi czerwonymi kokardkami we włosach. Wybraliśmy dwie piosenki.
Pierwszą z nich było "Serce w plecaku". Piosenka powstała na bazie wiersza żołnierza Michała Zielińskiego. Pełną sławę zdobyła w latach 1939-1945. śpiewano ją w kraju i za granicą, w wojsku i w oddziałach partyzanckich, a nawet w więzieniach i w obozach koncentracyjnych. Rozpowszechniła się również w niektórych obozach jeńców wojennych, dokąd przynieśli ją pod koniec 1944 r. powstańcy warszawscy. Drugą piosenką była "Oka" - jedna z najbardziej znanych piosenek I Dywizji Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki. Autorem słów był poeta Leon Pasternak. Jej melodia została zaczerpnięta z piosenki Szumią Oleandry z wodewilu Stefana Turskiego Lola z Ludwinowa. Na zakończenie występu dzieci ułożyły polską flagę z białych i czerwonych chusteczek trzymanych w ręku.


Konkurs plastyczny

Organizowanego w ramach „Jesiennych Dni Książki Buczkowice 2013” konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” nasze zdolne przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne. W tegorocznej edycji spośród wielu uczestników w kategorii przedszkole wyróżnienie uzyskała Aleksandra Mularczyk z grupy IV za pracę głównego bohatera książki dla dzieci autorstwa Lucyny Krzemienieckiej pt; "Z przygód krasnala Hałabały" wydanego w 1936r.
Tytułowy krasnal Hałabała stał się na początku XXI wieku popularnym patronem polskich przedszkoli i do dziś cieszy się wielkim uznaniem wśród dziecięcej literatury. Ola odebrała nagrodę i dyplom na oficjalnym spotkaniu uroczystego rozwiązania konkursu. Gratulujemy !!!


Spotkanie z policjantem

Przedszkole jest miejscem, w którym szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwa dlatego w dniu 23.10.2013r. do naszego przedszkola przybył Pan policjant. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Funkcjonariusz odpowiadał na pytania stawiane przez dzieci.
Przedszkolaki bardzo chętnie przymierzały policyjną czapkę i pozowały w niej do zdjęć. Dzieci w podzięce za dobre rady wręczyły pamiątkowy dyplom i lizaka, który ma za zadanie osłodzić trudy pracy funkcjonariusza policji.
Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.


Królowa i żaba

Dnia 21 pazdziernika w przedszkolu zagościł dziecięcy Teatr "Ptak" z Miejskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Królewna i żaba", którego reżyserem jest Pani Krystyna Popławska.


Akademia Aquafresh

Nasze Przedszkole bierze udział w III Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademii Aquafresh" w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami "Pastusiami" uczą się dbania o higienę jamy ustnej. Akademia Aquafresh rozpoczęła w tym roku współpracę z Fundacją Wiewiórki Julii, a Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją programu objął Instytut Matki i Dziecka. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w 5000 przedszkoli w Polsce a swoim zasięgiem obejmie rekordową ilość 500 000 dzieci w tym przedszkolaki z naszej placówki.
Najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą. Poprzez dostarczone materiały i proponowane formy realizacji programu dzieci będą zapoznawać się z problemem próchnicy.
Materiały pomocnicze mają na celu zachęcić najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej. W ramach już realizowanego projektu grupy starsze od paĽdziernika regularnie szczotkują zęby po każdym śniadaniu.


Katalog Dobrych Stron DI