Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reservedDo kanonizacji pozostało:


   

Wydarzenia 2014/2015
ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 19 listopada 2014 r. w grupie II odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego, kochana przez wszystkie dzieci, Pani Justyna Piekarz. Podczas zajęć rodzice mieli okazję zobaczyć w jaki sposób ich pociechy uczą się języka. Pani Justyna zainicjowała wspaniałe zabawy z dziećmi. Na początek dzieci przywitały się śpiewająco, a następnie wybrały się w podróż autobusem, uczyły się również przechodzenia przez przejście dla pieszych. Oczywiście podczas zajęć zaszczycił dzieci swoją obecnością ich ulubiony Kotek Cookie, który ukrywał się w różnych domowych pomieszczeniach. Na zakończenie przedszkolaki pobawiły się w swoją ulubioną zabawę „Spider catch”. Nasze przedszkolaki przyswajają sobie język poprzez zabawę, a jak wszyscy wiemy nauka przez zabawę jest jedną z bardziej efektywnych metod nauczania.


CIEKAWE WARSZTATY

Bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka jest wykształcenie w nim kreatywności. Im szybciej zaczniemy pomagać w jej rozwijaniu i kształtowaniu, tym lepiej nasze dziecko będzie przygotowane do życia w dzisiejszym świecie. Dlatego 17 listopada 2014 r. w przedszkolu gościliśmy „Naukowców” z Fabryki Kreatywności, którzy przygotowali dla naszych Milusińskich niezwykły, magiczny, emocjonujący pokaz eksperymentów i doświadczeń. Na wstępie dzieci próbowały nadmuchać balon nie używając do tego ust udało się to dzięki użyciu zwykłego octu i sody oczyszczonej. Następnie przedszkolaki zobaczyły niezwykłą przemianę wody w sok z „gumijagód”, a później w Colę, a także ogień, który zapomniał, jakim kolorem powinien się palić. Dziecie miały także możliwość poznania Czesia–piłeczki, który tańczy w powietrzu. Na sam koniec Pan Naukowiec – już na pożegnanie – przeprowadził eksperyment, którego efektem był „oddech Dżina”. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli okazję znów spotkać się z Naukowcami z Fabryki Kreatywności i zobaczymy nowe zdumiewające „CZARY”.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień pluszowego Misia został ustanowiony dokładnie w 100 rocznicę powstania pierwszej kochanej przez wszystkie dzieci maskotki, a mianowicie dzień ten przypada dokładnie na 25 listopada. Jednak w naszym przedszkolu ten szczególny dzień obchodziliśmy nieco wcześniej, czyli 21 października w związku z faktem, że 14 października przypadała kolejna rocznica wydania pierwszej książki o przygodach Kubusia Puchatka.
Od samego rana w naszym przedszkolu panowała wspaniała atmosfera, każdy z przedszkolaków stawał w drzwiach swojej sali trzymając w rękach swoją ukochaną maskotkę. Po pożywnym śniadaniu (takim jak niedźwiadki lubią najbardziej) wszystkie dzieci z przedszkola spotkały się w jednej sali. Tam już czekały na milusińskich wspaniałe Panie Ania i Iwonka, które były pomysłodawczyniami współpracy naszego przedszkola z fundacją „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i realizowania jej programu „Czytające Przedszkole”. Właśnie w ramach tego programu zaprosiły wspaniałego gości, ale… zacznijmy od początku. Po wspaniałym powitaniu przez Panie i odśpiewaniu „Hymnu” przez dzieci na cześć wszystkich pluszaków, został odczytany fragment książki brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a. Następnie dzieci dowiedziały się, że właśnie tego dnia obchodzi urodziny jej bohater- najwspanialszy z najwspanialszych niedźwiadków, czyli Kubuś Puchatek.
Kubuś Puchatek przybył osobiście na przyjęcie przygotowane przez dzieci, otrzymał w prezencie garnuszek miodu, bo jak wszystkie dzieci wiedzą Kubuś Puchatek uwielbia przekąsić małe „co nieco”. Dzieci stanęły do wielu konkurencji, jedną z nich była rywalizacja w zlizywaniu miodu z talerza. Był również czas na przytulanie i zdjęcia z naszym kochanym gościem. Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy Kubuś Puchatek musiał udać się w dalszą podróż do kolejnego przedszkola, ale mamy nadzieje, że Kubuś odwiedzi nas jeszcze nie jeden, nie dwa lecz setki razy.

Zespół Promujący Przedszkole


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE…

W roku szkolnym 2014/15 nasze przedszkole zgłosiło swój udział do programu fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom pt.„Czytające przedszkole”. W związku z tym faktem przedszkolaki z grupy II bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia w dniu 13.10.2014 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Meszniańskim Ośrodku Kultury „Nad Borami”. Przemiła Pani Magda zaprezentowała dzieciom utwory literackie związane z jesienią, dzięki temu nasze przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości dotyczące pierwszych oznak jesieni. Po raz kolejny miały również okazję zobaczyć jak wyglądają kasztany, żołędzie, jarzębina i oczywiście przepiękne kolorowe liście, a także utrwalić nazwy drzew, z jakich pochodzą skarby przygotowane przez Panią Magdę.
Na zakończenie jak zwykle czekał na dzieci słodki poczęstunek. Po zjedzeniu przepysznych cukierków pożegnaliśmy się z Panią bibliotekarką i wróciliśmy do naszego przedszkole. Jeszcze przez kilka dni przedszkolaki wspominały niezwykłą wycieczkę do biblioteki i nie mogą doczekać się kolejnego zaproszenia. Za serdeczne przyjęcie, ciekawe zajęcia i słodki poczęstunek wszystkie przedszkolaki z grupy II pragną podziękować ulubionej Pani Bibliotekarce – Pani Magdzie.

Zespół Promujący Przedszkole


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

5 września 2014r. do naszego przedszkola przybył bardzo ważny gość – Pan Policjant. Priorytetem naszego przedszkola jest oczywiście bezpieczeństwo, dlatego też nasz miły gość opowiedział przedszkolakom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, bezpieczeństwie podczas podróżowania samochodem, a także o tym jak bezpiecznie bawić się w przedszkolu oraz w domu.
Jak zwykle największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie z Policjantem przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana Funkcjonariusza. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wizytę i zapraszamy w przyszłym roku.
POMAGANIE INNYM STAŁO SIĘ JUŻ NASZĄ TRADYCJĄ

Na zakończenie roku szkolnego dzieci z Przedszkola w Mesznej oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Bł.Jana Pawła II brali udział w ogólnopolskiej kampanii "Zaczytani" pod honorowym patronatem żony Prezydenta RP Marii Komorowskiej. Celem tejże kampanii było zebranie książek które trafią do dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach dziecięcych. Udało się nam zebrać 214 książki, które z kolei przekazaliśmy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej - organizatora kampanii na terenie województwa śląskiego.
Za pomoc w/w zbiórce książek pragnę podziękować wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzicom.

Koordynator akcji Iwona Kwaśny

-->
Katalog Dobrych Stron DI