Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Wydarzenia 2017/2018
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 19 stycznia w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to wyjątkowe święto, ponieważ dzieci mają okazję podziękować swym bliskim za okazywaną im miłość i opiekę. Wszyscy goście zgromadzeni w Strażnicy z dumą podziwiali występy swych wnuków, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Dziadkowie gromkimi brawami podziękowali dzieciom za wyjątkowe występy, natomiast przedszkolaki z wielką radością wręczyły swym Gościom własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie Babcie i Dziadkowie przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, obejrzeli „Śpiącą Królewnę” - przedstawienie teatralne w wykonaniu nauczycielek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznej. Wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i jeszcze raz wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Ich święta.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 14.01.2018 r. w Kościele Parafialnym w Mesznej odbył się XXIV Gminno-Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W koncercie udział wzięły liczne zespoły z naszej Gminy, w tym dzieci z naszego przedszkola. Jako pierwsza z naszych grup zaprezentowała się zerówka śpiewając utwór „Teraz śpij dziecino mała” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Następnie przed publicznością wystąpiła grupa „średniaków”, która zaśpiewała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Ostatni występ z naszego przedszkola należał do grupy „maluszków”, która zaśpiewała utwór Arki Noego „Świeć gwiazdeczko”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności, a mali kolędnicy otrzymali także w nagrodę słodki upominek. W imieniu wszystkich wychowawców chcemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach, za piękne i zróżnicowane stroje naszych małych kolędników oraz za udział w koncercie.

ROBILIŚMY KARMNIKI Z PRZEDSTWICIELEM KLUBU GAJA

W dniu 09.01.2018r. nasze przedszkole ponownie odwiedził pan Jarosław Kasprzyk -przedstawiciel Klubu Gaja. Tym razem pan Jarosław przygotował prezentację o wybranych gatunkach ptaków zimujących w naszej ojczyźnie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się zdjęciom, poznawały nazwy ptaków, ich zwyczaje żywieniowe oraz ciekawostki z nimi związane. Największe poruszenie wzbudziła jednak budowa karmnika do której dzieci przystąpiły tuż po zakończeniu prezentacji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków oraz bezcennej pomocy pana Jarosława nasza placówka zyskała trzy piękne karmniki, które na parapetach naszego przedszkola już oczekują na pierwszych gości. Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi za kolejne miłe, pełne drogocennych informacji spotkanie.

PRZYGODY OKRUSZKA

W dniu 08 stycznia 2018r. Nasze przedszkole gościło aktorów teatru SKRZAT z Krakowa. Wszystkie dzieci ochoczo i aktywnie oglądały widowisko teatralne pt. ,,Przygody Okruszka”, który spotykał na swojej drodze kolejnych bohaterów ze znanych dzieciom bajek. Emocje i napięcie było duże, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Okruszek odnalazł ,,zaczarowany orzeszek” i uratował krainę baśni przed zaginięciem. Dzieci w trakcie przedstawienia brały aktywny udział ruchowo, muzycznie, i słownie wskazując drogę Okruszkowi, a na koniec biły gromkie brawa.

WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. I już tradycyjnie w tym dniu najstarsze przedszkolaki z grupy III przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i kolędą opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

POWITANIE ZIMY

15 grudnia grupę III odwiedziła Pani Zima na znak, że to już jej czas zbliża się wielkimi krokami. Za oknami o wiele zimniej i prószy od czasu do czasu śnieg dlatego jej złota siostra Jesień powoli ustępuje i udaje się na zasłużony urlop. Biała dama zapukała do przedszkolnych drzwi i przywitała gorąco przedszkolaków obdarowując ich darami. Była cała w bieli i lśniła swym blaskiem bardzo mocno. W jej obecności braliśmy udział w doświadczeniach przyrodniczych przygotowanych przez nauczycielki ponownie aktywizując wszystkie zmysły. Dzieci poznały zapach nowej pory roku na przykładzie świeżych liści mięty która posiada właściwości lecznicze często wspierając nasze gardła oraz pozytywnie wpływając na działanie naszych górnych dróg oddechowych. Poprawiliśmy sobie nastrój smakując miętowych czekoladek, poczuliśmy właściwości ciepła na przykładzie palącego się lampionu/symbolu ciepłego domowego ogniska. W rytm „Zimowej Sanny” tańczyliśmy z białymi tiulami. Zajęcia zakończyliśmy twórczo malując zimowe pejzaże z wykorzystaniem miętowych past do zębów. Było biało, wesoło i orzeźwiająco. Bardzo lubimy takie wizyty i mamy cichą nadzieję, że w marcu zajrzy do nas Wiosna. A tymczasem… pozostaje nam cieszyć się urokami zimy…bo zima fajna jest!!!

SPOTKNIE Z PIELĘGNIARKĄ

W ramach realizacji tygodniowego bloku tematycznego „Dbajmy o zdrowie” 8 grudnia grupa III gościła na zajęciach specjalistkę od zadań specjalnych w temacie „ZDROWIE” pielęgniarkę Panią Bożenkę . Zajęcia miały na celu sprawdzić wiedzę dzieci dotyczącą prowadzenia zdrowego trybu życia. Nasz gość zaprezentował pokaz atrakcyjnych tematycznie zagadnień i naznaczył ważność zdrowego odżywiania się, dbania o higienę oraz regularnego odwiedzania stomatologa w celu utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu. Oczywiście nie zapominamy o ruchu na świeżym powietrzu co w piramidzie zdrowego żywienia przoduje jako element w całości „Zdrowy Ja”. Za aktywny udział w zajęciach dzieci zostały nagrodzone kolorowymi naklejkami – wielka radość!!! Serdeczne podziękowania za owocną wizytę dla Pani Bożenki.

MIKOŁAJKI

6 grudnia przedszkolaki w naszym przedszkolu od samego rana nasłuchiwały charakterystycznych dźwięków dzwoneczka, który zwiastuje przybycie najbardziej wyczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja.. Po zakończeniu zajęć przedszkolaki spotkały rozeszły się w sali średniaków… Aż tu nagle… Wszyscy usłyszeliśmy najprzyjemniejszy dźwięk dla naszych uszu – dzwoneczki – Mikołaj! To Mikołaj! Słychać było głosy przedszkolaków. I nareszcie w naszych drzwiach stanął wyczekiwany gość z worem pełnym podarków. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, Mikołaj przytulił wszystkich z osobna, śmiechu było co nie miara. Ale niestety Mikołaj musiał ruszyć w dalszą drogę do innych dzieci. My oczywiście będziemy go wyglądać i wyczekiwać znów w przyszłym roku. DO ZOBACZENIA MIKOŁAJU!

CHOINKA DLA ZWIERZĄT

02.12.2017r. już po raz XI w Mesznej przy Chacie na Groniu odbył się „Zimowy zlot młodych turystów – Mikołajki 2017”. Nasze przedszkolaki również licznie stawiły się wraz z rodzicami w Chacie na Groniu. Niestety zima to czas kiedy zwierzętom trudno przetrwać mroźne noce i dnie, a przede wszystkim znaleźć pokarm. Dlatego po długiej wędrówce uczestnicy spotkania zabrali się do pracy i przystroili, w własnoręcznie przygotowane ozdoby – świerki i jodełki w pobliżu lasu. Nasi najmłodsi uczestnicy ubierali swoje drzewka z wypiekami na twarzy. Zapytani dlaczego to robią, odpowiadali „Bo zwierzątkom trzeba pomóc”. Zarówno Ci starsi jak i Ci młodsi z zaangażowaniem ubierali choinki wiedząc, że każde drzewko zostanie ocenione przez jury. Nie lada zadanie czekało na komisję, ponieważ ocena wspaniałych choinek przystrojonych w owocowe bombki, ziemniaczane śnieżynki, sopelkowe marchewki i buraczkowe łańcuchy nie była łatwa. W końcu po długich naradach zostali wyłonieni laureaci Przedszkole w Mesznej otrzymało wyróżnienie. Chcielibyśmy podziękować rodzicom i nauczycielkom z przedszkola za poświęcenie swojego wolnego czasu i zaangażowanie się w ubieranie choinki dla zwierząt.

ANDRZEJKI

W czwartek 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Świętego Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery zabawy znalazł się również czas na zapoznanie dzieci z tradycją andrzejek. Ten magiczny dzień był okazją radości oraz integracji grup.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KLUBU GAJA

W związku z realizacją planu rocznego naszego przedszkola dotyczącego pogłębiania wiedzy przyrodniczej odwiedził nas przedstawiciel Klubu Gaja pan Jarosław Kasprzyk. Pan Jarosław opowiedział naszym przedszkolakom o drzewach rosnących w naszych lasach, parkach i nie tylko. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie przedmioty są wykonywane z drewna, a także obejrzeć jak wyglądają liście drzew i ich owoce. Bardzo wielkim zainteresowaniem cieszył się kawałek drewna, na którym można było policzyć słoje. Bardzo dziękujemy Panu Jarkowi i czekamy na kolejne spotkanie.

O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

20 listopada w naszym przedszkolu zawitał po raz kolejny wspaniały gość Pani Krystyna Popławska z teatru „Ptak” z z bajką „O rybaku i złotej rybce”. Czy spełnienie marzeń prowadzi do szczęścia? Tylko jeśli umie się korzystać z życia rozważnie… Przypomina o tym bajka o rybaku, który złapał złotą rybkę. Wszak bajka powinna mieć dydaktyczny charakter. Pokazywać wartości i je nazywać: to jest dobre, a to jest złe. Kukiełkowi bohaterowie przedstawienia „O rybaku i złotej rybce” podzielili się z dziećmi tą mądrością życiową: nie żądajmy za dużo, bo można wiele stracić. Wszystkie przedszkolaki z entuzjazmem i radością obejrzały przedstawienie. Dziękujemy serdecznie Pani Krystynie i z niecierpliwością oczekujmy kolejnej wizyty.

Udział przedszkolaków w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

Jak co roku w listopadzie przedszkolaki wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny konkurs był wyjątkowy, ponieważ wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne – rozpoczynając od maluszków, a kończąc na „0”. Maluszki zostały przygotowane przez P. Katarzynę Mrówka oraz Paulinę Kania i zaśpiewały „Płynie Wisła, płynie”. Średniaki przygotowane przez P. Aleksandrę Górny i Paulinę Kania zaśpiewały „Przybyli Ułani”, „Polska”. Zerówka została przygotowane przez P. Annę Tórz i Beatę Jakubiec i zaśpiewały „Piechota” oraz „Dzień dobry biały ptaku”. Pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła grupa „O”, natomiast drugie miejsce zajęły równorzędnie grupa maluszków i średniaków. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy występu.

PRZEDSZKOLAKI Z MESZNEJ NA SPOTKANIU Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym dzieci uczęszczające do Przedszkola w Mesznej miały ogromną przyjemność spotkać się z muzykami Filharmonii Śląskiej. Aby wyjść naprzeciw najmłodszym odbiorcom kultury wysokiej, Dom Kultury „Promyk” tym razem zorganizował mini koncert w Meszniańskim Ośrodku Kultury „Nad Borami”. Przedszkolaki z przejęciem i radością czekały na ten występ, ponieważ wiedzą już dobrze, że spotkania z muzykami to nie tylko wzbogacanie wiedzy o wiadomości na temat kolejnych instrumentów, ale również bardzo dobra zabawa z przybyłymi gośćmi. Tym razem dzieci dowiedziały się, jak wygląda róg, z ilu składa się elementów i jakie dźwięki można z niego wydobyć. Posłuchaliśmy również wielu melodii granych właśnie na tym „zakręconym” instrumencie. Organizatorom spotkania dziękujemy za zaproszenie na tak przyjemny koncert, czekamy już na kolejne spotkanie z miłymi muzykami, ciągle mając w uszach cudowne melodie grane specjalnie dla nas.

WIZYTA W BIBLIOTECE GRUPY III

18 października grupa III wzięła udział w zajęciach pt; „Emocje” w Gminnej Bibliotece Meszniańskiego Ośrodka Kultury „Nad borami”. Dzieci zostały ciepło przywitane. Prawidłowo rozwiązały zagadki przygotowane przez prowadzącą Panią Magdę oraz wysłuchały głośno czytanych przygód „Franklina”. Przedszkolaki rozpoznawały emocje towarzyszące nam w różnych sytuacjach, symulowały mimiką i gestami omawiane rodzaje emocji. Zajęcia ukończyła wspólna zabawa w „Balonik”.

POWITANIE JESIENI

25 września grupę III odwiedziła Pani Jesień na znak, że to już jej czas nastał. Dzieci otrzymały w prezencie dary które dla nas przyniosła w wiklinowym koszyku oraz z dużym zaangażowaniem brały udział w doświadczeniach przyrodniczych przygotowanych przez nauczycielki aktywizując wszystkie zmysły. Poznały zapach jesieni na przykładzie materiałów przyrodniczych, zasmakowały słodkiego miodu który poprzez swoje właściwości chroni nasz organizm przed przeziębieniem, poczuły właściwości ciepła na przykładzie palącej się świecy (symbolu ciepłego domowego ogniska) nakłaniającej do dbania o swoje zdrowie poprzez zmianę garderoby na cieplejszą, odbyły muzyczną podróż perkusyjną naśladując odgłosy zjawisk atmosferycznych zachodzących jesienią; padającego deszczu, szumu poruszających się na wietrze listków oraz stukania spadających kasztanów. Zajęcia zakończyliśmy szalonym tańcem z balonami w kolorze „jesiennego liścia”. Było atrakcyjnie, zaskakująco i bardzo wesoło. Teraz z taką świadomością uroku jesieni pozostaje nam cieszyć się złotą porą roku i z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej, która miejmy nadzieję nie zapomni o nas i w swoim czasie wpadnie z wizytą.

WSPANIAŁY GOŚĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 07.09.2017r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyła do naszego przedszkola pani Policjantka. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali maluszków, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz małe kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci zaśpiewały Pani Policjantce piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!


Katalog Dobrych Stron DI