-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reservedDo kanonizacji pozostało:


   

Wydarzenia 2014/2015
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015r. po mszy świętej, w szkole na uroczystej akademii pożegnano klasę VI i rozdano nagody dla najlepszych uczniów szkoły i poszczególnych klas.
Gratulujemy i życzymy zasłużonego odpoczynku.
Konstytucja 3 maja

Dnia 6 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań Małgorzaty Więzik, Gabrieli Kłosowskiej oraz pana Piotra Bezymskiego przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze postanowienia pierwszej w Europie konstytucji i sylwetki jej twórców. Apel wzbogacono licznymi piosenkami.
Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.Święto Książki w naszej szkole

Kwiecień i maj to w naszej szkole czas świętowania książki. Na to ogólnoszkolne wydarzenie składają się następujące święta:

2 kwietnia – DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
20 kwietnia – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLNEJ PRASY
23 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
8 maja – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA
8-15 maja – TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W naszej szkole z okazji Święta Książki wydaliśmy książkę ks. Jana Twardowskiego. Książeczki te mogliśmy oglądać na zorganizowanej wystawie na szkolnym korytarzu. 28 kwietnia odbyło się także szkolne przedstawienie pt. "SMOK ZE SMOCZEJ JAMY" przygotowane przez klub teatralny "Na niby".

GRATULUJEMY FANTASTYCZNEGO PRZEDSTAWIENIA ORAZ PRZEPIĘKNEJ WYSTAWY!!Żywa lekcja przyrody z ptakami drapieżnymi

24 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody z udziałem żywych okazów ptaków drapieżnych. Podczas zajęć uczniowie poznali żywe i oswojone ptaki: sowy, sokoła i jastrzębia. Nie bez przyczyny ową lekcję nazwano "żywą" - dzieci mogły zobaczyć te ptaki praktycznie na wyciągnięcie ręki: w locie (ponad głowami), w różnych działaniach, podczas tresury, a nawet pogłaskać. Wśród prezentowanych ptaków były:
- sowy: płomykówka, puchacz, pójdźka,
- sokoły: pustułka zwyczajna, sokół wędrowny
- jastrząb Harrisa.

Lekcja wzbudziła wielkie zainteresowanie u młodszych i starszych uczniów, wzbogaciła ich w wiedzę na temat sposobu życia prezentowanych ptaków oraz przyniosła im wiele radości – szczególnie podczas ptasich przelotów tuż nad głowami obserwatorów. Dodatkowym przeżyciem była możliwość pozowania do pamiątkowego zdjęcia z sową płomykówką Fioną na ramieniu.

Lekcję zorganizował pan Janusz Prochownik.Wiosenny pokaz mody ekologicznej

21 kwietnia odbył się w naszej szkole wiosenny pokaz mody ekologicznej. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali wykonane przez siebie stroje z materiałów ekologicznych.
Trzeba podkreślić, iż uczestnicy pokazu wykazali się niezwykłą pomysłowością, prezentowane stroje zachwyciły nie tylko jurorów, lecz także zgromadzoną publiczność szkolną, nauczycieli oraz rodziców, którzy licznie przybyli na nasz pokaz.

GRATULUJEMY!!!
Niech żyje bal...

Tradycyjnie, tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. W czwartek, 28 stycznia w kolorowej scenerii, przy pięknej muzyce uczniowie z klas 1-6 bawili się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Nasi uczniowie nie zawiedli w swej pomysłowości w strojach, dzięki czemu na balu zarówno klas młodszych jak i starszych nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spidermanów ,czarodziejek czy indianek. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe po prezentacji w kole otrzymały nagrody. Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Tanecznymi krokami chwalili się nawet nauczyciele pracujący w naszej szkole. Zabawę uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.Jury karnawałowe przyznało:
w kategorii klas IV-VI:

I miejsca:
Asia Duraj
Justyna Śliwa
Szymon Tymich
Martyna Radecka
Maksymilian Olbert

II miejsca:
Amelka Janek
Karolina Mrowiec
Maciej Świecak
Oliwia Góra
Oskar Filipczak

III miejsca:
Amelia Grzybowska
Szymon Balcerzak
Kornelia Marcalik
Natalia Gucwa
Konrad Wydolny

A tak bawili się nasi najmłodsi:

Przegląd Pieśni Patriotycznej

20.11.14 uczniowie z naszej szkoły wzięły udział w XV Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w OSP Meszna. Dzieci w odświętnych strojach prezentowały starsze i współczesne pieśni patriotyczne.Ciekawe doświadczenia

Doświadczenia warte zobaczenia czyli „Fabryka Kreatywności” Dnia 17 listopada dzieci z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach z cyklu „Doświadczenia warte zobaczenia czyli Fabryka Kreatywności”. Był to swoisty pokaz eksperymentów, który poruszał różnorodne zagadnienia z dziedziny chemii i fizyki. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli między innymi takie doświadczenia, jak: kolor z bezbarwnej pary, czyli chemiczne czary, balony samopompujące – jak nadmuchać balon bez pomocy ust, chusteczka płonąca, lecz niespalająca się, ogień, który zapomniał, jakim kolorem powinien się palić czy dusząca się świeca. Warsztaty były okazją do świetnej zabawy połączonej z nauką.
Święto Niepodległości

18.11.2014r. odbyła się uroczysta akademia z okazji ¦Święta Niepodległości Polski. Zespół teatralny "Na niby" przedstawił inscenizację pod tytułem "O wolności". Przedstawienie poruszyło serca widzów inspirując do refleksji na temat znaczenia wolności w naszym życiu.Górolicki na Rogaczu

Zespół regionalny Gorolicki był na wycieczce pieszej na Rogaczu. Wyszliśmy o 9 rano spod Szkoły w Mesznej, przewodnikiem grupy był pan Sławomir Trojak, towarzyszący nauczyciele to nasza wicedyrektor pani Barbara Rojek i pan od muzyki Piotr Bezymski. W schronisku na Rogaczu było przygotowane ognisko na którym każdy piekł kiełbasę, można było również pograć w piłkę w przygotowanym do tego miejscu. Wracając wstapilismy na lody do uroczej Wilkowickiej kawiarnia, która prowadzi mama naszej małej Maji. Wycieczka była bardzo udana, uśmiechnięci i zmęczeni wróciliśmy do szkoły i domu.NAUKOTECHNIKA w Świnnej

Wycieczka klasy II a i II b do Beskidzkiego Centrum Nauki NAUKOTECHNIKA w Świnnej koło Żywca. Udział w pokazach naukowych z ciekłym azotem, doświadczenia, eksperymenty, interaktywna wystawa naukowa, warsztaty to tylko namiastka wspaniałej zabawy.
Ślubowanie klas pierwszych

14 października dzieci klas pierwszych naszej szkoły zostały uroczyście włączone do szkolnej społeczności. Blasku powagi i świetności dodawali uroczystości zaproszeni goście, którzy przybyli aby obserwować zmagania pierwszaków. Dzieci zaprezentowały swoje programy artystyczne i złożyły przyrzeczenie w obecności pocztu sztandarowego ZSP.
Następnie pani Dyrektor Małgorzata Długosz dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia wielkim ołówkiem a wychowawczynie klas pierwszych pani Renata Kamińska i pani Beata Jakubiec wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez Rodziców.Dzień Nauczyciela

14.10.2014r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor Małgorzacie Długosz, pani wicedyrektor Barbarze Rojek, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Ciekawy program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klas Va, Vb i z VI klasy.
Zespół teatralny "Na niby" pod opieką pani R. Durajczyk przedstawił inscenizację pt. "List Miziołka", a klasa VI i klasa Va pod opieką pani G. Kubicy zaprezentowały przedstawienie na wesoło „Czerwony Kapturek szuka księcia”.


7mg src="../foto1/SP45/25.jpg">

Sprzątanie świata 2014

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - Sprzątanie Świata. W całej Polsce uczniowie i ludzie, którym zależy na naszej planecie zbierali śmieci, organizowali różne akcje. To już 21 raz miała w Polsce taka akcja.


Katalog Dobrych Stron DI