-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved






   








Wydarzenia 2015/2016
Zakończenie roku szkolego 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 dobiegł końca... Msza święta, akademia, rozdanie świadectw i zanami kolejny rok szkolny, a przed nami wakacje. Żegnamy klasy szóste, a wszystkim życzymy udanego wypoczynku























































Przedstawienie o św. Faustynie

Rok 2016 przeżywamy w Kościele Katolickim jako Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
W naszej diecezji obchody Roku Miłosierdzia pokryły się z peregrynacją kopii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Z tej okazji 15.06. 2016r. obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez uczniów klasy VIa poświęcony św. Siostrze Faustynie nazywanej Apostołką Bożego Miłosierdzia i Sekretarką Pana Jezusa Miłosiernego.
Oglądając przedstawienie mieliśmy możliwość uczyć się od tej świętej Zakonnicy modlitwy, zaufania Bogu, a także odczytywania i pełnienia Jego woli.







Chrzest Polski - szczególny jubileusz

W roku 2016 obchodzimy szczególny jubileusz...
1050 lat temu władca państwa Polan Mieszko I, za sprawą swej małżonki Dobrawy Czeskiej, przyjął chrzest. Z tej okazji zespół teatralny "Na niby" pod nadzorem p. R. Durajczyk i p. G. Kubicy przygotował sztukę teatralną pt. "1050. rocznica chrztu Polski. Śladami polskich świętych". Spektakl obejrzeli uczniowie szkół podstawowych naszej gminy oraz społeczność lokalna.













Wycieczka do Ogrodzieńca

10 czerwca uczniowie kl. IV- VI brali udział w wycieczce do Ogrodzieńca. Mieli okazję zwiedzić piękny zamek w Ogrodzieńcu oraz Gród Birów. Niezwykłych wrażeń dostarczył im spacer przez epoki "Od neolitu po współczesność". Ogromną atrakcją okazał się także Park Miniatur.












Dzień Języka Angielskiego 2016

W czwartek 9 czerwca obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Języka Angielskiego. Na uroczystości wręczono nagrody laureatom V Gminnego Konkursu Językowo- Plastycznego „Let’s Paint In English”. Ponadto uczniowie Klubu Teatralnego Maska z klasy VIb zaprezentowali nam współczesną wersję znanej nam wszystkim bajki „Cinderella” czyli Kopciuszek. Mogliśmy również podziwiać śpiew Zuzanny Nitsch i Filipa Buławy – uczestników Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej.
A na koniec imprezy uczniowie wzięli udział w interaktywnym quizie o Wielkiej Brytanii w którym mogli wzbogacić swoją wiedzę o historii i kulturze brytyjskiej.














ZIELONA SZKOŁA - ŁEBA 2016

Na przełomie maja i czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIb naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej Szkole w Łebie. Celem wyjazdu było zorganizowanie nauki połączonej z wypoczynkiem w środowisku umożliwiającym zmianę klimatu, poznanie pobrzeża Bałtyku pod względem geograficznym, historycznym, społecznym i przyrodniczym, a także wyrabianie samodzielności, zaradności życiowej, dyscypliny oraz umiejętności współżycia w grupie.
Oprócz wspaniałej zabawy na plaży, a także na placu zabaw w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym „Słoneczko” dzieci zwiedziły Trójmiasto - Gdańsk, Gdynię i Sopot, odbyły rejs statkiem po jeziorze Łebsko, zobaczyły ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz spędziły czas w Parku Dinozaurów.
Pogoda i uśmiechy dopisywały wszystkim uczestnikom.









KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2016

25 maja 2016 roku w Domu Strażaka w Wilkowicach odbył się VIII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Hasłem tegorocznego konkursu była rodzina "Family – mothers, fathers, sisters, brothers". W kategorii soliści szkołę naszą reprezentowali Zuzia Nitsch oraz Filip Buława, którzy zaśpiewali odpowiednio piosenkę Dolly Parton „Family” oraz zespołu Queen "Bohemian Rhapsody". W kategorii duety wystąpiły Ania Bieniek i Justyna Śliwa z piosenką zespołu The Cranberries "Ode to my family". Właśnie duet z naszej szkoły zajął I miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!
Wszyscy wykonawcy zachwycili jury konkursu i publiczność przepiękną barwą głosu, poprawną angielszczyzną oraz pomysłowością wykonania.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!



U NASZEGO PATRONA W WADOWICACH

16 maja uczniowie klas I- VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. W ten sposób uczciliśmy Dzień Patrona naszej Szkoły. W Muzeum obejrzeliśmy ekspozycję stałą i multimedialną znajdującą się na czterech kondygnacjach budynku, w którym mieszkał i wychowywał się Karol Wojtyła. Zwiedziliśmy mieszkanie Wojtyłów. Ekspozycja prowadziła nas śladem życia Karola obejmującym rodzinne strony, czasy studenckie, posługę kapłańską i duszpasterską, pracę naukową i wreszcie drogę biskupa Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zwieńczeniem wystawy była prezentacja 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II - podróży misyjnych, nauczania.







Wiosenny pokaz mody ekologicznej

12 maja odbył się w naszej szkole wiosenny pokaz mody ekologicznej. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali wykonane przez siebie stroje z materiałów ekologicznych przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, rolek po papierze toaletowym, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, zużytych płyt CD.
Trzeba podkreślić, iż uczestnicy pokazu wykazali się niezwykłą pomysłowością, prezentowane stroje zachwyciły nie tylko jurorów, lecz także zgromadzoną publiczność szkolną, nauczycieli oraz rodziców, którzy licznie przybyli na nasz pokaz.

GRATULUJEMY!!!







Święto Konstytucji 3 Maja

Dzień po święcie narodowym odbył się w naszej szkole apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z tej okazji przygotowali inscenizację okoliczności poprzedzających uchwalenie ustawy zasadniczej. Jak czytamy we wstępie ustawy, Konstytucja 3 Maja została utworzona "dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic". Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, to Konstytucja 3 Maja była przez lata symbolem wolności i dumy narodowej.
Obecnie Konstytucja 3 Maja jest uważana za patriotyczny akt walki o zachowanie państwowości.









UZALEŻNIENIA SĄ ZŁE

Na lekcjach przyrody w klasie IV uczniowie rozmawiali o uzależnieniach, we współczesnym świecie człowiek może się od wielu rzeczy uzależnić. Uczniowie to rozumieją i w tym celu wykonali plakaty o uzależnieniach.








Wycieczka klas pierwszych

29.04.2016r. klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Górek Małych.Wyjechaliśmy o godzinie 10.00 i po godzinnej jeździe dotarliśmy na wyznaczone miejsce.
Tam powitał nas gospodarz Chlebowej Chaty i zaprosił do środka. Znaleźliśmy się w innej epoce - wszystko wokoło było inne niż w naszych domach: stare wnętrza chaty pachniały pieczonym chlebem, izba udekorowana zasuszonymi ziołami i starym sprzętem do wypieku chleba.Zauroczyła nas wszystkich ilość zgromadzonych tu rzeczy, które wpływały na klimat Chlebowej Chaty oraz ciekawe opowieści Gospodyń. Jednak to nie był koniec naszej przygody.Kiedy znależliśmy się w prawdziwej, starej stodole naszym oczom ukazały się dawne, gospodarskie narzędzia do obróbki roli. Były to: kosy, sierpy, brony, pługi,wozy,bryczki oraz traktory, których dziś już nie zobaczymy na naszych polach.Największa jednak atrakcja była przed nami- Gospodyni Chlebowej Chaty wprowadziła nas do wielkiej kuchni, której centralnym miejscem były stoły i duży piec chlebowy.To tutaj dzieci formowały swoje podpłomyki i patrzyły jak się pieką w piecu ,żeby wkońcu zjeśc je z apetytem (a ten dopisywał wszystkim- niektórzy potrafili zjeść aż siedem sztuk).Na stołach czekała na nas pyszna kawa zbożowa, swojskie masło, miód z pasieki oraz domowy smalec.Wszystkim tak smakowało, aż trzęsły się uszy.









Apel wielkanocny

Wielkanoc to nie tylko czekoladowe zajączki, baranki z cukru czy kolorowe pisanki. Jest to część tradycji, jednak nie może ona przyćmić tego co najważniejsze.
23 marca odbył się w naszej szkole apel o tematyce wielkanocnej. Dzieci, które występowały pokazały co tak naprawdę jest ważne w świętach Wielkiej Nocy, wyjaśnili też znaczenie symboli wielkanocnych.
Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim odpoczynku i wesołych świąt w rodzinnym gronie.









Kanapkowt zawrót głowy

Nie od dziś wiadomo, że sukcesem do długiego i w zdrowiu życia jest m.in. zdrowe odżywianie. Uczniowei kla sVI na lekcjach techniki mówili o tych zagadnieniach, a podsumowaniem tego było - przygotowanie pysznych kanapek, przede wszystkim zdrowych.
Smacznego






Warsztaty z aktorem

Aby umożliwić dzieciom pełny udział w teatralnej edukacji nie wystarczy ograniczyć się do oglądania przedstawień teatralnych. Muszą znaleźć się po drugiej stronie jako aktor, reżyser, scenograf czy tylko statysta. W odpowiedzi na naturalną potrzebę twórczej aktywności naszych dzieci 10 lutego 2016r. odbyły się w szkole warsztaty teatralne prowadzone przez aktora Teatru Polskiego z Bielska-Białej Jerzego Dziedzica. Zajęcia trwały 2 godziny. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział, a ciekawe ćwiczenia prowadzone przez aktora rozwijały na ich wyobraźnię, wrażliwość emocjonalną, a także plastykę ciała.





VII Bystrzańskie Gody

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bystra "Bystrzańska Inicjatywa" zorganizoła konkurs p.n. "VII BYSTRZAŃSKIE GODY" – KOLĘDY PRZEBIERAŃCY" który odbył się na Biwaku w Bystrej przy ul.J.Fałata. w dniu 23.01.2016 r. , gdzie również zaprezentowała się nasza szkoła





Karnawał 2016 w naszej szkole

Jak co roku w okresie karnawału odbywa się w naszej szkole bal.
4 lutego - czwartek tradycyjnie, tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, wiedźmy, smoki, diabły, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...
Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powodzeniem cieszyły się tańce w parach, mniejszych grupkach czy też zabawy taneczne jak "pociąg", "kaczuszki", "gangnam - style". Zabawę uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców: pyszne Knopersy oraz soczki.
Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Wkrótce czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki.




















Wigilia klasowa

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie poszczególnych klas przeżywali swoje klasowe wigilijki. Również najmłodsi z klasy I B..., poniżej klika zdjęć.





Kolejne Boże Narodzenie

Jest taki dzień….
Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…


W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV i VIa, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Jasełka niewątpliwie uświetniły ten uroczysty dzień oraz przybliżyły nas wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia.







CZY MOŻNA PRZENIEŚĆ SIĘ W CZASIE I ZOSTAĆ ŚREDNIOWIECZNYM SKRYBĄ?

Okazuje się , że tak, o czym przekonali się uczniowie klas trzecich 1grudnia 2015 r. W tym dniu bowiem wzięli udział w wycieczce do Muzeum Historycznego - Zamku książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej . Pierwszym punktem programu było zwiedzanie muzeum , działów gromadzących stare dokumenty życia społecznego, umów, ksiąg, pieczęci, czasopism, których historię przybliżyła oprowadzająca p. D. Kapska. Wszystkich urzekły przestronne i wytworne sale muzealne. Następnym punktem programu były warsztaty pt. "W pracowni skryby, czyli jak dawniej pisano".
Udaliśmy się do skryptorium – tj. pracowni średniowiecznego pisarza. Wszystkich zaskoczyły przygotowane stanowiska ze świecami, kałamarzami, zwojami materiałów do pisania oraz wzorami ozdobnego alfabetu. Tam uczestnicy zapoznali się z historią pisma i jego ewolucją poprzez różnego rodzaju formy pracy połączonej z zabawą . Przygodę rozpoczęli od poznania malowideł naskalnych, hieroglifów egipskich, fenickiego pisma klinowego, na alfabecie łacińskim kończąc. Ułatwiła to znakomicie przygotowana prezentacja multimedialna. W świątecznym nastroju, podkreślonym tradycyjnym podbeskidzkim wystrojem sali, dzieci mogły wczuć się w rolę dawnego skryby i spróbować napisać list do św. Mikołaja. Do dyspozycji miały autentyczne gęsie pióra, różnokolorowe atramenty i stylizowaną kartkę papieru. Powstały piękne listy, pełne dziecięcych marzeń, na wzór średniowiecznego pergaminu, uwieńczone własnoręcznie odciśniętą pieczęcią lakową, która miała strzec nietykalności tychże pism. Wykonaną pracę każdy mógł zabrać ze sobą.
Wracaliśmy z przekonaniem, jak trudną pracę wykonywali średniowieczni skrybowie, a jakie piękne i misterne książki dzięki temu powstały. Dziś każdy , jeśli tylko chce, może obcować z książką edytorsko pięknie wydaną, a wystarczy odwiedzić jedną z bibliotek: szkolną bądź publiczną, gdzie czeka na nas KSIĄŻKA.


Świąteczna Paczka

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia podjęliśmy się pomocy dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Bielsku-Białej przy ulicy Pocztowej 24. To druga edycja akcji charytatywnej prowadzonej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mesznej i podobnie jak dwa lata temu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Dzieci i Rodziców. Mottem akcji były słowa Patrona naszej Szkoły bł. Jana Pawła II "Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi".
Zebraliśmy wiele słodyczy, środków czystości oraz zabawek. Takiej ilości nie spodziewał się nawet kierownik Domu Dziecka, który odbierał przywiezione przez pana Sławka świąteczne paczki.
Poniżej znajdują się zdjęcia ilustrujące efekty naszej acji, a ja pragnę wszystkim Dzieciom i Rodzicom biorącym udział w zbiórce podziękować za wielkie serca.
Za rok o tej samej porze znów będziemy pomagać.

Koordynator akcji Iwona Kwaśny




The story of Santa Claus

18 grudnia uczniowie koła językowo-teatralnego "The Mask" zaprezentowali spektakl w języku angielskim o historii Świętego Mikołaja pt. "The story of Santa Claus". Zespół młodych aktorów przedstawił początki pracy Mikołaja, jego żony i elfów. Uczniowie zakończyli swój występ piosenką o Świętym Mikołaju – „Santa Claus is coming to town”, która wprawiła wszystkich w iście świąteczny nastrój.







Bajkowe muzeum

24.11.2015 r. dzieci z klas pierwszych naszej Szkoły wzięły udział w warsztatach "Bajkowe muzeum", które odbyły się w zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. W pierwszej części warsztatów dzieci poznały bajkę H.Ch.Andersena pt. "Calineczka", miały okazję do obejrzenia niezwykłego eksponatu, którym był szkic do ilustracji książkowej. Następnie dzieci w grupach wykonały makietę miejsca w którym mogła żyć Calineczka. Uwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Zamku Sułkowskich, taniec w sali balowej oraz wspólna fotografia wykonana na reprezentacyjnej klatce .







Projekt - Książki naszych marzeń

Nasza Szkoła przystąpiła do rządowego projektu "Książki naszych marzeń", który umożliwi zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.
W związku z realizacją przyjętych założeń programu „ Książki naszych marzeń” dzieci z klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu z pracownikiem szkolnej biblioteki – panią Ulą. Dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi obowiązkami czytelnika ,poznały fragmenty książek i własnoręcznie zaadresowały list z informacją o programie do swoich rodziców.







Bajka - Pinokio

Dnia 23.11.2015 r. mieliśmy okazję gościć w naszej Szkole teatrzyk "Blaszany Bębenek" z Trzebinii . Aktorzy zaprezentowali nam interaktywne przedstawienie bajki pt. "Pinokio" podczas którego dzieci zaangażowane były w zabawy, tańce a nawet w odpowiedzi na pytania stawiane przez aktorów. Wszystkim widzom bardzo spodobała się taka forma przedstawienia znanej bajki, co widać na zamieszczonych zdjęciach.









Piknik patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

We wtorek 10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pikniku patriotycznym, który odbył się z okazji Dnia Niepodległości w Domu Żołnierza w Bielsku–Białej. Piknik rozpoczął się uroczystym złożeniem wiązanki pod pomnikiem Józefa Kustronia przez przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznych oraz odśpiewaniem hymnu narodowego.
Na pikniku czekało na nas wiele atrakcji m.in. pojazdy militarne, pokazy z samoobrony, koncerty piosenki żołnierskiej. Wzięliśmy także udział w uroczystej akademii patriotycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej grochówki wojskowej, która cieszyła się dużym powodzeniem.










11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie grupy teatralnej „Na niby” przygotowali montaż słowno – muzyczny o odzyskaniu wolności. Przypomnieli najważniejsze postacie i wydarzenia z historii Polski od czasów rozbiorów, przez powstania, aż do 11 listopada 1918 r. kiedy to po 123 latach niewoli nasza ojczyzna stała się wolna i niepodległa. Akademia ta, była nie tylko lekcją historii przekazaną w niekonwencjonalny sposób, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu i głęboką nauką skierowaną do wszystkich uczestników, jak być Polakiem - patriotą w obecnych czasach.









Bajka "Jaś i Małgosia"

Dnia 29.10.2015 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli bajkę terapeutyczną pt. "Jaś i Małgosia".Odtwórcami głównych ról byli młodzi aktorzy teatru Edu Artis z Krakowa, którzy w bardzo żywiołowy sposób przedstawili znaną wszystkim dzieciom bajkę w nieco inny sposób.
Poprzez humorystyczne sytuacje aktorzy przybliżyli dzieciom temat zdrowego odżywiania oraz potrzebę zmniejszenia ilości spożywanych słodyczy na rzecz owoców i warzyw.









Kiedy mówić nie...

W czwartek 29 października odbyły się w naszej szkole warsztaty "Kiedy mówić nie – umiem odmawiać dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa". Warsztaty miały na celu dostarczenie podstawowych wiadomości na temat skuteczności odmawiania, umiejętności asertywnego zachowania i reagowania w różnych sytuacjach społecznych. Dzieci w trakcie spotkania rozpoznawały zachowania agresywne, asertywne i uległe, opracowały mapę mentalną o asertywności oraz uczestniczyły w scenkach pozorujących różne sytuacje wymagające asertywnych zachowań.
Na koniec warsztatów dzieci budując współpracę w grupie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, które sprawiły im wiele radości.






Warsztaty o zdrowym odżywianiu

Dnia 21 października 2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panie dietetyczki z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Bielsku-Białej.
W ramach wykładu uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Poznali skutki i zagrożenia wynikające z nieprawidłowej diety, zapoznali się z korzyściami zdrowego trybu odżywiania. Na spotkaniu dzieci otrzymały przygotowane materiały dydaktyczne. Uczniowie zadawali również dużo ciekawych pytań.








Kopalnia soli

20 października klasa III a i III b była na wycieczce w Wieliczce. Zwiedziliśmy przepiękną Kopalnię Soli, kupiliśmy mnóstwo pamiątek i szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Kopalnia Soli "Wieliczka" jest jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej w Polsce, rocznie odwiedzana przez ponad milion turystów z całego świata. Wpisana jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.







Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

14.10.2015r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor Małgorzacie Długosz, pani wicedyrektor Barbarze Rojek, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

W tym samym dniu dzieci klas pierwszych naszej szkoły zostały uroczyście włączone do szkolnej społeczności. Dzieci zaprezentowały swoje programy artystyczne i złożyły przyrzeczenie w obecności pocztu sztandarowego. Następnie pani Dyrektor Małgorzata Długosz dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia, a wychowawczynie klas pierwszych pani Iwona Kwaśny i pani Grażyna Damek wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości przygotowane przez Rodziców. Witamy w szeregach naszej szkoły!















Jesienny Rajd "Brązowegho Liścia"

3 października 2015r. uczestniczyliśmy w XIV Powiatowym Jesiennym Rajdzie "BRĄZOWEGO LIŚCIA" na Magurkę z metą przy szkole PODSTAWOWEJ W WILKOWICACH braliśmy udział w zawodach zręcznościowych, jedliśmy pyszną grochówkę - pogoda i humory dopisały wszystkim.



więcej foto


Katalog Dobrych Stron DI