-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Wydarzenia 2017/2018


Wiosenny pokaz mody ekologicznej

30 maja odbył się w naszej szkole wiosenny pokaz mody ekologicznej. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali wykonane przez siebie stroje z materiałów ekologicznych przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, rolek po papierze toaletowym, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, zużytych płyt CD.
Trzeba podkreślić, iż uczestnicy pokazu wykazali się niezwykłą pomysłowością, prezentowane stroje zachwyciły nie tylko jurorów, lecz także zgromadzoną publiczność szkolną, nauczycieli oraz rodziców, którzy licznie przybyli na nasz pokaz.

GRATULUJEMY!!!Dzień Języka Angielskiego 2018

We wtorek 22 maja po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w języku angielskim wykonanych przez uczestniczki i laureatki Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej.
Ponadto uczniowie Klubu Teatralnego Maska z klasy IVa i Vb zaprezentowali nam współczesną – zabawną wersję znanej nam wszystkim bajki „Little Red Riding Hood” czyli Czerwony Kapturek. W II części imprezy uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w licznych quizach i konkursach językowych, które były doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy o historii i kulturze brytyjskiej oraz wiedzy językowej. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci.
Wycieczka śladami Jana Pawła III

Uczniowie naszej szkoły w czasie wycieczki zwiedzili m.in. Niegowić - pierwsze miejsce pracy Karola Wojtyły, zamek w Nowym Wiśniczu, czy rezerwat "Skalne miasto".


Dzień Otwarty Straży Pożarnej

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym Straży Pożarnej. Jak co roku Strażacy z Mesznej omawiali działanie sprzętu gaśniczego, pokazywali wyposażenie samochodów strażackich.
Jednak najwięcej emocji u dzieci wzbudziła możliwość przewracania butelek strumieniem z węża gaśniczego oraz użycie sygnalizatorów dźwięku w jednym z samochodów strażackich.
Dziękujemy Strażakom za ciekawe opowieści oraz za ich trudną i potrzebną pracę.

Festyn ekologiczno-edukacyjny w Mesznej

23 maja uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w festynie ekologiczno-edukacyjnym, który propagował budowę sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Wilkowice. Uczniowie poprzez zabawę i ruch przyswajali wiedzę wiązaną z tym tematem.Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze postanowienia pierwszej w Europie konstytucji i sylwetki jej twórców. Apel wzbogacono licznymi piosenkami. Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

Żywa lekcja przyrody

W piątek 20 kwietnia 2018r. w naszej szkole została przeprowadzona - żywa lekcja, tym razem tematem przewodnim były gady, a dokładniej węże.
Programowanie jest super

Uczniowie klas młodszych uczą się programowaniaWarsztaty ekologiczne

18 kwietnia br. klasy czwarte wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Były to warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie zanurzyli się w świat formy, kształtu, barw, zapachów, krzepliwości oraz natury. Każdy wykonał dwa mydełka i każde jedno było przepięknym dziełem sztuki oryginalnej oraz użytkowej, choć niektórzy z uczestników twierdzili, że nigdy nie zużyją swojego mydełka!


Konkurs Piosenki Angielskiej 2018

27marca 2018 roku w Domu Strażaka w Wilkowicach odbył się X Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Hasłem tegorocznego konkursu było "Sing what you want". W kategorii soliści szkołę naszą reprezentowała Natalia Duraj, która zaśpiewała piosenkę Shakiry pt. „Try everything” . W kategorii duety wystąpiły Maja Szczygłowska oraz Kamila Królak z piosenką Adele "Someone like you". W układzie choreograficznym towarzyszyła im Paulina Nowak. Duet z naszej szkoły zajął I miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy!!!
Apel Wielkanocny

28.03.2018r. odbył się uroczysty Apel Wielkanocny przygotowany przez obie klasy trzecie. Dzieci przypomniały swoim szkolnym kolegom o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.
Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom i wręczyła nagrody dzieciom, które zdobyły znaczące miejsca w konkursach.

Warsztaty pisankowe

W marcu uczniowie klas 4a, 4b oraz 6 wzięli udział w warsztatach poświęconych tworzeniu i ozdabianiu pisanek. Zajęcia zorganizowano w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.
Najpierw uczestnicy oglądali 20-minutowy film o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. Następnie otrzymali cały asortyment niezbędny do przeprowadzenia zajęć: szklane pisanki o średnicy 13 cm, farby, pędzle, materiały do zdobienia. Bardzo ładnie malowali i ozdabiali swoje pisanki, które następnie osuszono oraz zapakowano w oddzielne pudełko. Każde dziecko otrzymało wspaniałą pamiątkę ciekawych zajęć w szkole a zarazem swoich umiejętności.
Wycieczka do „Chlebowej chaty”

25 stycznia 2018 roku klasa pierwsza i druga uczestniczyły w wycieczce do „Chlebowej chaty” w Górkach Małych. Uczniowie mieli okazję skosztować własnoręcznie wypieczonych podpłomyków, które z masłem, miodem i kawą zbożową smakowały wyśmienicie. Dużą atrakcją wycieczki było zwiedzanie skansenu, gdzie wszyscy zapoznali się z historią życia dziewiętnastowiecznej i wczesnej dwudziestowiecznej polskiej wsi.
Uczniowie mogli wypróbować pracę cepa, kieratu, sieczkarni i młocarni. „Ubijali” też masło i „kąpali się” w balii. Sprawdzili, jak siedziało się w dawnych kolaskach, karetach i wreszcie traktorach. Podczas wycieczki uczniowie uzyskali wiedzę na temat życia pszczół i ich roli w przyrodzie, a także dowiedzieli się, jak powstaje miód. Na koniec każdy zakupił oryginalne pamiątki. Wszystkim uczestnikom wycieczki, pomimo nieciekawej pogody, dopisywały wspaniałe humory.Wernisaż pani Ireny Ihnatowicz

6 marca uczniowie klas starszych naszej szkoły odwiedzili Meszniański Dom Kultury „Nad Borami”, gdzie mieli okazję zapoznać się z wystawą prac malarskich pani Ireny Ihnatowicz. Wystawa zorganizowana została przez Dom Kultury „Promyk” w Bystrej. Pani Irena Ihnatowicz, jako córka pierwszego kierownika Szkoły w Mesznej, jest mocno związana z Meszną i naszą szkołą. Wystawa była doskonałą okazją nie tylko do obejrzenia zaprezentowanych obrazów, lecz także do osobistego spotkania z artystką. Nasi uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących wystawionych obrazów, życia artystki, także Jej inspiracji twórczych, a pani Irena cierpliwie na nie odpowiadała. Na koniec jeden z uczniów odczytał wiersz Czesława Miłosza, który stał się inspiracją do namalowania obrazu „Słońce Miłosza”.
Pani Irena wspaniałomyślnie podarowała naszej szkole jeden z obrazów poświęconych św. Janowi Pawłowi II „Jan Paweł II i Ali Agca” za co Jej serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję uczestniczyć jeszcze w kolejnych wystawach prac malarskich pani Ireny.

Warsztaty teatralne

20.02.2018r. odwiedził naszą szkołę aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - pan Jerzy Dziedzic. Uczniowie z klas I – VI wzięli udział w przeprowadzonych przez niego warsztatach teatralnych, dzięki którym poznali tajniki pracy aktorów w teatrze. Pan Dziedzic z wielkim zaangażowaniem uczył dzieci właściwej intonacji, interpretacji tekstu, tworzenia kreacji oraz przedstawienia aktorskiego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu krótkiego przedstawienia, opartego na tekście Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Teatrzyk Zielona Gęś”. Wszyscy z uwagą słuchali i stosowali się do rad zawodowca, dzięki czemu niepozorna zabawa zamieniła się w profesjonalny występ.
Prezentowana sztuka była przykładem groteski czyli łączyła elementy przeciwstawne tragiczne z komicznymi, piękne z brzydkimi. Warsztaty były świetną okazją do zabawy i nauki jednocześnie.Karnawał 2018 - Ach, co to był za bal!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej. A udział ten był niezwykle barwny i kolorowy poprzez niesamowite i pomysłowe przebrania. Na czas zabawy szkoła zapełniła się wróżkami, księżniczkami, stróżami prawa i postaciami z bajek, filmów i gier. Wszyscy mieli okazję zaprezentować się w pokazie mody przed zgromadzonymi uczestnikami balu i ich opiekunami. Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez Samorząd uczniowski i jego opiekuna – pana Sławomira Trojaka.
Miłe chwile dopełnił poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.
Winter Wonderland 2018, czyli zimowy krajobraz językiem angielskim……… malowany

W styczniu zorganizowano w naszej placówce konkurs języka angielskiego Winter Wonderland Contest. Wzięły w nim udział przede wszystkim dzieci z klas młodszych. Wykonały one prace językowo-plastyczne przedstawiające piękno zimowego krajobrazu. Ich każdy element został starannie opracowany przez młodych twórców, dzieci musiały wykazać się nie tylko doskonałą znajomością słownictwa, ale również talentem plastycznym i zmysłem artystycznym.
Konkurs zorganizowano, by rozbudzić w uczniach zainteresowanie nauką języka angielskiego. Niezwykle istotne było to, by zmobilizować naszych podopiecznych do samodzielnej pracy (sięganie do słowników!), nauczyciele pragnęli również wskazać nową, ciekawą drogę do pogłębiania wiedzy i rozwijania twórczego myślenia. Cel został osiągnięty! Prace konkursowe zachwycały i wspaniale ozdobiły szkolne korytarze. Najlepsze zostały nagrodzone, uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
I choć za oknem aura nie rozpieszcza – brak śniegu daje się we znaki – Winter Wonderland Contest wprowadził do szkolnych murów mroźno – zimowy klimat. Idealny na nadchodzące ferie.Narodzenia.
KALENDARZ ADWENTOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM 2018

W grudniu 2017 odbył się Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy w Języku Angielskim – Advent Calendar Contest.
Wzięły w nim udział głównie dzieci z klas starszych od czwartej do szóstej. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania językiem angielskim poprzez propagowanie nauczania tego języka przez różnorodne formy językowo - plastyczne oraz promowanie aktywności twórczej dzieci. Ponadto dzieci miały okazję do wzbogacenia słownictwa związanego z tematyką świąteczną oraz do wykształcenia samodzielności poprzez naukę korzystania ze słowników anglojęzycznych.
Wszystkie prace zachwyciły jury pomysłowością i oryginalnością więc wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a twórcy najpiękniejszych kalendarzy otrzymali także upominki w postaci książek. Kalendarze można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na górnym korytarzu w naszej szkole do Nowego Roku.
Konkurs przyczynił się do wytworzenia miłej, świątecznej atmosfery oraz przybliżył wszystkich do świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczny apel

22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, który przygotowali uczniowie klas starszych pod opieką p. Renaty Durajczyk i p. Grażyny Kubicy, oczywiście nie zabrakło akompaniamentu p. Sławomira Trojaka. Wspólne kolędowanie przybliżyło nam jeszcze bardziej atmosferę świąt.


Mikołajki w szkole

6 grudnia jak, co roku wspominamy świętego Mikołaja. W naszej szkole również dzieci otrzymały z tej okazji prezenty.


MIKOŁAJKI 2017 – CHOINKA DLA ZWIERZĄT

Ponad 500 osób, przedszkolaki, uczniowie, młodzież z 19 placówek oświatowych powiatu bielskiego i miasta Bielska – Białej oraz ich opiekunowie – nauczyciele i rodzice spotkało się 2 grudnia 2017r. przy Chacie na Groniu w Mesznej, aby wziąć udział w Zimowym Zlocie Młodych Turystów „Mikołajki 2017 - Choinka dla zwierząt” organizowanym przez Komisję ds. Młodzieży Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej - P. Janinę Dyrda, ZSP w Mesznej – P. Barbarę Rojek oraz SP nr 1 w Bystrej – P. Małgorzatę Jamróz.

Uczestnicy akcji to członkowie Szkolnych Kół Krajoznawczo- Turystycznych wrażliwi nie tylko na piękno polskiego krajobrazu, który podziwiają latem, ale też na los rodzimej zwierzyny w czasie zimy. Dzieło dokarmiania zwierząt zimową porą przy „Chacie na Groniu” podjęli już po raz dwunasty. Zebrani korzystając z uprzejmości i gościnności Gospodarzy Chaty na Groniu ochoczo wzięli się do ubierania rosnących wokół jodełek i świerków w bombki i łańcuchy wykonane z ziemniaków, marchwi, buraków, pietruszki i tego, co jeszcze podsunęła dziecięca fantazja, a nadawało się do spożycia przez dzicz leśną. Dla ptactwa nie zabrakło słoniny i ziaren łączonych w fantazyjne figury naturalnymi środkami np. klejem z mąki i wody. W przystrajanie drzew zaangażowali się również rodzice, którzy sięgali tam, gdzie ręka dziecka już nie sięga, czyli na czubki choinek. Pod drzewkami układano podpisy z warzyw, scenki rodzajowe przedstawiające np. sporty zimowe oraz rozsypywano ziarna.

W przerwie między ubieraniem choinek, a spotkaniem z największą atrakcją dnia – Mikołajem, który swoją obecnością dodatkowo podkręcił atmosferę zabawy, można było posilić się bułką, herbatą i ciastkiem, usmażyć kiełbasę na ognisku, a w Chacie skonsumować coś ciepłego i ogrzać się. Na sąsiadującym z Chatą stoku można było pojeździć na sankach, jabłuszkach, workach wypchanych sianem, pobić się śnieżkami, zbudować coś ze śniegu. Wszędzie, gdzie tylko spojrzeć było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Romantycy mieli też coś dla siebie – podziwiali ośnieżony las, który tworzył prawdziwie zimowo – bajkową scenerię.
Jednak większość uczestników spotkania rozgrzewały emocje, zwłaszcza, gdy po skończonej pracy między choinki ruszyła ekipa jury w osobach: P. Janina Dyrda - przedstawiciel Komisji ds. Młodzieży Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, P. Barbara Trojan - inspektor ds. turystyki WKF i T Urzędu Miasta Bielska- Białej oraz P. Teresa Horak - przedstawiciel zarządu oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku – Białej. Podczas oceniania zwracano uwagę na pomysłowość wykonania ozdób, samodzielność, precyzję, naturalne sposoby łączenia ze sobą poszczególnych elementów oraz nie wykorzystywanie tzw. „gotowców” zakupionych w sklepie.
Jury przyznało trzy pierwsze miejsca : PP w Bystrej, SP nr 18 w Bielsku – Białej oraz SP nr 38 w Bielsku – Białej. Wyróżnienia otrzymały: PP w Mesznej, SP nr 1 w Bystrej, SP w Kalnej oraz SP nr 33 w Bielsku – Białej. Wszystkim gratulujemy !

Zabawa była przednia, a z liczby uczestników widać, że impreza cieszy się coraz większą popularnością.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu, a szczególnie opiekunom, nauczycielom i rodzicom, za poświęcony czas oraz wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem wsparli naszą imprezę . Dziękujemy także Urzędowi Miasta w Bielsku-Białej, Wójtowi Gminy Wilkowice, Oddziałowi PTTK w Bielsku-Białej, którzy ufundowali nagrody i słodycze dla uczestników zimowego zlotu.
A w szczególności Gospodarzom Chaty na Groniu za świetną organizację i wspaniałą atmosferę.

Zespoły Promujące SP nr1 w Bystrej oraz ZSP w Mesznej

Konkurs Recytatorski „Brzechwolandia”

24.11.2017 roku dzieci naszej Szkoły miały okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego „Brzechwolandia” , który odbył się w Bielsku–Białej w domu kultury „Kubiszówka”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w pełnej gali ze wspaniałymi rekwizytami i w doskonałym humorze, który udzielił się całej widowni.Fatima – 100 - lecie objawień

W dniach 16 listopada w naszej szkole, a 19 listopada w kościele parafialnym w Mesznej można było obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów klas starszych pod opieką p. G. Kubicy z okazji 100 - lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.
Przenosząc się w czasie, do ubogiej, portugalskiej wioski, mogliśmy poznać uwarunkowania polityczne i społeczne towarzyszące objawieniom – czyli wrogość władz ( tutaj reprezentowanych przez burmistrza) wobec Kościoła i wydarzeń w Fatimie oraz nastawienie okolicznej ludności, pełne podejrzeń, drwin, z czasem zmieniające się, by w końcu bronić dzieci i uwierzyć w zjawienia się Maryi. Najważniejszy był jednak skutek duchowy czyli pogłębienie religijności dzieci – Franciszka, Hiacynty i Łucji, ich rodzin, mieszkańców wioski oraz nawrócenie świadków tamtych wydarzeń – tłumu obserwatorów.
Orędzie Maryi, przekazane przez naszych szkolnych aktorów, jest wciąż aktualne: modlitwa, post, wyrzeczenia, by wypraszać nawrócenie grzeszników, pokój na świecie i by wynagradzać Bogu za grzechy.Akademia z okazji - Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały miejsce 13 listopada. Uczniowie starszych klas przygotowały pod kierunkiem Pani Renaty Durajczyk wspaniałe przedstawienie wizualizujące najważniejsze wydarzenia z lat utraty państwowości polskiej, tj. od 1772 roku, do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Spektakl przetykany fragmentami muzyki poważnej bardzo się wszystkim podobał. Aktorom oraz Pani Durajczyk dziękujemy za patriotyczne wrażenia artystyczne.Projekt Lego z Zakresu Sakralnego Architektonicznego Dziedzictwa Lokalnego

W dniu 20 X 2017 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w Projekcie z Zakresu Sakralnego Architektonicznego Dziedzictwa Lokalnego. To ciekawe zadanie publiczne zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Wilkowicach, a jego celem było zainteresowanie uczniów lokalnymi zabytkami sakralnymi, które stanowią ważny elementem dziedzictwa kulturowego każdej lokalnej społeczności.
Podczas warsztatów dzieci wykorzystywały klocki LEGO z których budowały niezbędne elementy potrzebne do tego, aby powstała jedna olbrzymia budowla - Kościół Parafialny p.w. Św. Michała Archanioła w Wilkowicach. Dzieci zostały podzielone na grupy i każda grupa budowała inne części składowe: podłogi, ściany z oknami i dachy. Z uzyskanych elementów została złożona jedna budowla przypominająca kształtem zabytkowy neogotycki Kościół z 1900 roku, charakteryzujący się smukłością, pięknymi witrażami oraz rozetą. Budowla z klocków wcale nie odbiegała od oryginału, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
Dla dzieci była to wspaniała zabawa połączona z nauką na uwielbianym przez wszystkich materiale - klockach LEGO. Mali konstruktorzy mogli jednocześnie docenić pracę zespołową - pracując razem osiągnęli zamierzony cel.


Wycieczka do Tarnowskich Gór

30 października uczniowie klas starszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór.
Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę.Dodatkowych wrażeń dostarczył dzieciom podziemny przepływ łodziami, chodnikiem odwadniającym o długości 270m.  Podczas zwiedzania kopalni uczniów spotkał ogromny zaszczyt – mieli okazję wysłuchać ciekawych historii opowiedzianych przez samego Skarbnika, legendarnego ducha kopalni.
Jakby tego było mało na uczniów czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie Sztolni „Czarnego Pstrąga”. Uczniowie musieli wykazać się nielada odwagą. Najpierw zeszli w podziemia krętymi schodami, później w spowitych ciemnością korytarzach przepłynęli łodziami odcinek 600m. Atmosferę  tajemniczości tworzyło delikatne światło lamp karbidowych.


Klasa II na Koziej Górce

W dniu 18.10.2017 klasa II wybrała się na wycieczkę na Kozią Górkę. Pogoda była wspaniała, nogi bolały, ale wszyscy świetnie się bawili. Wiosną znowu tam wrócimy!!!

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

16.10.2017r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor Małgorzacie Długosz, pani wicedyrektor Barbarze Rojek, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
Tego samego dnia dzieci klas pierwszych naszej szkoły przystąpiły do uroczystego ślubowania i zostały włączone do szkolnej społeczności. Najpierw zaprezentowały program artystyczny, a następnie złożyły przyrzeczenie w obecności pocztu sztandarowego. Pani Dyrektor Małgorzata Długosz dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia, a wychowawczyni klasy pierwszej pani Renata Kamińska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.
Na koniec aby umilić pierwszakom pobyt w szkole rodzice wręczyli im słodkie upominki - rożki obfitości.


Sól i sól, czyli wycieczka do Wieliczki

W dniu 13.10.2017r. dzieci klas: II, IIIa i IIIb uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce.
Kopalnię zwiedzaliśmy podzieleni na dwie grupy i każdej z grup przewodził przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy schodzeniem po 380 drewnianych schodach.
Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika dowiedzieliśmy się, że Wieliczka to najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza i przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury.
Podziwialiśmy wspaniałe kaplice Św. Kingi oraz Św. Antoniego z XVII wieku, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt oraz zachowane ślady prac górniczych. Górnicy pracujący w kopalni soli pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych, które zachwycały nas swoim urokiem.
Do atrakcji należało również zlizywanie solnych ścian oraz podziemne zakupy.

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas młodszych poznają drogę do szkoły, zapoznają się ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się na chodniku i przejściu dla pieszych .
W ramach edukacji w tym kierunku 29 września b.r uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panią Policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły. Pani Policjant omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby ich unikania. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań.
Nietypowy „Polski...”

We czwartek, 21 września uczniowie klas IV- VI wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego „Ortografia polska – zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni”, przygotowanej przez aktorów Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK z Krakowa.
Z dużą dozą humoru i w zajmujący sposób krakowscy artyści: Wojciech Habela i Jacek Lecznar zaprezentowali zasady poprawnej pisowni wyrazów z „rz”, „ż”, „u”,”ó”, „ch”, „h”, a także wiele innych.
Na przygotowanych planszach aktorzy przypinali kolejne wyrazy, a następnie zaangażowali do działania uczniów, których zadaniem było zastosowanie poprawnych zasad ortograficznych.
Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, z humorem i w ciekawy sposób.


Nowy rok szkolny

4 września 2017r. rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Na rozpoczęciu gościł u nas pan wójt Mieczysław Rączka. Krótkie przemówienia pana wójta i pani dyrektor oraz program artystyczny, a od jutra już nauka.
Katalog Dobrych Stron DI