-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Wydarzenia 2017/2018
Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze postanowienia pierwszej w Europie konstytucji i sylwetki jej twórców. Apel wzbogacono licznymi piosenkami. Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

Żywa lekcja przyrody

W piątek 20 kwietnia 2018r. w naszej szkole została przeprowadzona - żywa lekcja, tym razem tematem przewodnim były gady, a dokładniej węże.
Programowanie jest super

Uczniowie klas młodszych uczą się programowania


Warsztaty ekologiczne

18 kwietnia br. klasy czwarte wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Były to warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie zanurzyli się w świat formy, kształtu, barw, zapachów, krzepliwości oraz natury. Każdy wykonał dwa mydełka i każde jedno było przepięknym dziełem sztuki oryginalnej oraz użytkowej, choć niektórzy z uczestników twierdzili, że nigdy nie zużyją swojego mydełka!


Konkurs Piosenki Angielskiej 2018

27marca 2018 roku w Domu Strażaka w Wilkowicach odbył się X Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Hasłem tegorocznego konkursu było "Sing what you want". W kategorii soliści szkołę naszą reprezentowała Natalia Duraj, która zaśpiewała piosenkę Shakiry pt. „Try everything” . W kategorii duety wystąpiły Maja Szczygłowska oraz Kamila Królak z piosenką Adele "Someone like you". W układzie choreograficznym towarzyszyła im Paulina Nowak. Duet z naszej szkoły zajął I miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy!!!
Apel Wielkanocny

28.03.2018r. odbył się uroczysty Apel Wielkanocny przygotowany przez obie klasy trzecie. Dzieci przypomniały swoim szkolnym kolegom o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.
Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom i wręczyła nagrody dzieciom, które zdobyły znaczące miejsca w konkursach.

Warsztaty pisankowe

W marcu uczniowie klas 4a, 4b oraz 6 wzięli udział w warsztatach poświęconych tworzeniu i ozdabianiu pisanek. Zajęcia zorganizowano w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.
Najpierw uczestnicy oglądali 20-minutowy film o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. Następnie otrzymali cały asortyment niezbędny do przeprowadzenia zajęć: szklane pisanki o średnicy 13 cm, farby, pędzle, materiały do zdobienia. Bardzo ładnie malowali i ozdabiali swoje pisanki, które następnie osuszono oraz zapakowano w oddzielne pudełko. Każde dziecko otrzymało wspaniałą pamiątkę ciekawych zajęć w szkole a zarazem swoich umiejętności.
Wycieczka do „Chlebowej chaty”

25 stycznia 2018 roku klasa pierwsza i druga uczestniczyły w wycieczce do „Chlebowej chaty” w Górkach Małych. Uczniowie mieli okazję skosztować własnoręcznie wypieczonych podpłomyków, które z masłem, miodem i kawą zbożową smakowały wyśmienicie. Dużą atrakcją wycieczki było zwiedzanie skansenu, gdzie wszyscy zapoznali się z historią życia dziewiętnastowiecznej i wczesnej dwudziestowiecznej polskiej wsi.
Uczniowie mogli wypróbować pracę cepa, kieratu, sieczkarni i młocarni. „Ubijali” też masło i „kąpali się” w balii. Sprawdzili, jak siedziało się w dawnych kolaskach, karetach i wreszcie traktorach. Podczas wycieczki uczniowie uzyskali wiedzę na temat życia pszczół i ich roli w przyrodzie, a także dowiedzieli się, jak powstaje miód. Na koniec każdy zakupił oryginalne pamiątki. Wszystkim uczestnikom wycieczki, pomimo nieciekawej pogody, dopisywały wspaniałe humory.Wernisaż pani Ireny Ihnatowicz

6 marca uczniowie klas starszych naszej szkoły odwiedzili Meszniański Dom Kultury „Nad Borami”, gdzie mieli okazję zapoznać się z wystawą prac malarskich pani Ireny Ihnatowicz. Wystawa zorganizowana została przez Dom Kultury „Promyk” w Bystrej. Pani Irena Ihnatowicz, jako córka pierwszego kierownika Szkoły w Mesznej, jest mocno związana z Meszną i naszą szkołą. Wystawa była doskonałą okazją nie tylko do obejrzenia zaprezentowanych obrazów, lecz także do osobistego spotkania z artystką. Nasi uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących wystawionych obrazów, życia artystki, także Jej inspiracji twórczych, a pani Irena cierpliwie na nie odpowiadała. Na koniec jeden z uczniów odczytał wiersz Czesława Miłosza, który stał się inspiracją do namalowania obrazu „Słońce Miłosza”.
Pani Irena wspaniałomyślnie podarowała naszej szkole jeden z obrazów poświęconych św. Janowi Pawłowi II „Jan Paweł II i Ali Agca” za co Jej serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję uczestniczyć jeszcze w kolejnych wystawach prac malarskich pani Ireny.

Warsztaty teatralne

20.02.2018r. odwiedził naszą szkołę aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - pan Jerzy Dziedzic. Uczniowie z klas I – VI wzięli udział w przeprowadzonych przez niego warsztatach teatralnych, dzięki którym poznali tajniki pracy aktorów w teatrze. Pan Dziedzic z wielkim zaangażowaniem uczył dzieci właściwej intonacji, interpretacji tekstu, tworzenia kreacji oraz przedstawienia aktorskiego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu krótkiego przedstawienia, opartego na tekście Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Teatrzyk Zielona Gęś”. Wszyscy z uwagą słuchali i stosowali się do rad zawodowca, dzięki czemu niepozorna zabawa zamieniła się w profesjonalny występ.
Prezentowana sztuka była przykładem groteski czyli łączyła elementy przeciwstawne tragiczne z komicznymi, piękne z brzydkimi. Warsztaty były świetną okazją do zabawy i nauki jednocześnie.Karnawał 2018 - Ach, co to był za bal!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej. A udział ten był niezwykle barwny i kolorowy poprzez niesamowite i pomysłowe przebrania. Na czas zabawy szkoła zapełniła się wróżkami, księżniczkami, stróżami prawa i postaciami z bajek, filmów i gier. Wszyscy mieli okazję zaprezentować się w pokazie mody przed zgromadzonymi uczestnikami balu i ich opiekunami. Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez Samorząd uczniowski i jego opiekuna – pana Sławomira Trojaka.
Miłe chwile dopełnił poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.
Winter Wonderland 2018, czyli zimowy krajobraz językiem angielskim……… malowany

W styczniu zorganizowano w naszej placówce konkurs języka angielskiego Winter Wonderland Contest. Wzięły w nim udział przede wszystkim dzieci z klas młodszych. Wykonały one prace językowo-plastyczne przedstawiające piękno zimowego krajobrazu. Ich każdy element został starannie opracowany przez młodych twórców, dzieci musiały wykazać się nie tylko doskonałą znajomością słownictwa, ale również talentem plastycznym i zmysłem artystycznym.
Konkurs zorganizowano, by rozbudzić w uczniach zainteresowanie nauką języka angielskiego. Niezwykle istotne było to, by zmobilizować naszych podopiecznych do samodzielnej pracy (sięganie do słowników!), nauczyciele pragnęli również wskazać nową, ciekawą drogę do pogłębiania wiedzy i rozwijania twórczego myślenia. Cel został osiągnięty! Prace konkursowe zachwycały i wspaniale ozdobiły szkolne korytarze. Najlepsze zostały nagrodzone, uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
I choć za oknem aura nie rozpieszcza – brak śniegu daje się we znaki – Winter Wonderland Contest wprowadził do szkolnych murów mroźno – zimowy klimat. Idealny na nadchodzące ferie.Narodzenia.
KALENDARZ ADWENTOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM 2018

W grudniu 2017 odbył się Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy w Języku Angielskim – Advent Calendar Contest.
Wzięły w nim udział głównie dzieci z klas starszych od czwartej do szóstej. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania językiem angielskim poprzez propagowanie nauczania tego języka przez różnorodne formy językowo - plastyczne oraz promowanie aktywności twórczej dzieci. Ponadto dzieci miały okazję do wzbogacenia słownictwa związanego z tematyką świąteczną oraz do wykształcenia samodzielności poprzez naukę korzystania ze słowników anglojęzycznych.
Wszystkie prace zachwyciły jury pomysłowością i oryginalnością więc wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a twórcy najpiękniejszych kalendarzy otrzymali także upominki w postaci książek. Kalendarze można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na górnym korytarzu w naszej szkole do Nowego Roku.
Konkurs przyczynił się do wytworzenia miłej, świątecznej atmosfery oraz przybliżył wszystkich do świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczny apel

22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, który przygotowali uczniowie klas starszych pod opieką p. Renaty Durajczyk i p. Grażyny Kubicy, oczywiście nie zabrakło akompaniamentu p. Sławomira Trojaka. Wspólne kolędowanie przybliżyło nam jeszcze bardziej atmosferę świąt.


Mikołajki w szkole

6 grudnia jak, co roku wspominamy świętego Mikołaja. W naszej szkole również dzieci otrzymały z tej okazji prezenty.


MIKOŁAJKI 2017 – CHOINKA DLA ZWIERZĄT

Ponad 500 osób, przedszkolaki, uczniowie, młodzież z 19 placówek oświatowych powiatu bielskiego i miasta Bielska – Białej oraz ich opiekunowie – nauczyciele i rodzice spotkało się 2 grudnia 2017r. przy Chacie na Groniu w Mesznej, aby wziąć udział w Zimowym Zlocie Młodych Turystów „Mikołajki 2017 - Choinka dla zwierząt” organizowanym przez Komisję ds. Młodzieży Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej - P. Janinę Dyrda, ZSP w Mesznej – P. Barbarę Rojek oraz SP nr 1 w Bystrej – P. Małgorzatę Jamróz.

Uczestnicy akcji to członkowie Szkolnych Kół Krajoznawczo- Turystycznych wrażliwi nie tylko na piękno polskiego krajobrazu, który podziwiają latem, ale też na los rodzimej zwierzyny w czasie zimy. Dzieło dokarmiania zwierząt zimową porą przy „Chacie na Groniu” podjęli już po raz dwunasty. Zebrani korzystając z uprzejmości i gościnności Gospodarzy Chaty na Groniu ochoczo wzięli się do ubierania rosnących wokół jodełek i świerków w bombki i łańcuchy wykonane z ziemniaków, marchwi, buraków, pietruszki i tego, co jeszcze podsunęła dziecięca fantazja, a nadawało się do spożycia przez dzicz leśną. Dla ptactwa nie zabrakło słoniny i ziaren łączonych w fantazyjne figury naturalnymi środkami np. klejem z mąki i wody. W przystrajanie drzew zaangażowali się również rodzice, którzy sięgali tam, gdzie ręka dziecka już nie sięga, czyli na czubki choinek. Pod drzewkami układano podpisy z warzyw, scenki rodzajowe przedstawiające np. sporty zimowe oraz rozsypywano ziarna.

W przerwie między ubieraniem choinek, a spotkaniem z największą atrakcją dnia – Mikołajem, który swoją obecnością dodatkowo podkręcił atmosferę zabawy, można było posilić się bułką, herbatą i ciastkiem, usmażyć kiełbasę na ognisku, a w Chacie skonsumować coś ciepłego i ogrzać się. Na sąsiadującym z Chatą stoku można było pojeździć na sankach, jabłuszkach, workach wypchanych sianem, pobić się śnieżkami, zbudować coś ze śniegu. Wszędzie, gdzie tylko spojrzeć było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Romantycy mieli też coś dla siebie – podziwiali ośnieżony las, który tworzył prawdziwie zimowo – bajkową scenerię.
Jednak większość uczestników spotkania rozgrzewały emocje, zwłaszcza, gdy po skończonej pracy między choinki ruszyła ekipa jury w osobach: P. Janina Dyrda - przedstawiciel Komisji ds. Młodzieży Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, P. Barbara Trojan - inspektor ds. turystyki WKF i T Urzędu Miasta Bielska- Białej oraz P. Teresa Horak - przedstawiciel zarządu oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku – Białej. Podczas oceniania zwracano uwagę na pomysłowość wykonania ozdób, samodzielność, precyzję, naturalne sposoby łączenia ze sobą poszczególnych elementów oraz nie wykorzystywanie tzw. „gotowców” zakupionych w sklepie.
Jury przyznało trzy pierwsze miejsca : PP w Bystrej, SP nr 18 w Bielsku – Białej oraz SP nr 38 w Bielsku – Białej. Wyróżnienia otrzymały: PP w Mesznej, SP nr 1 w Bystrej, SP w Kalnej oraz SP nr 33 w Bielsku – Białej. Wszystkim gratulujemy !

Zabawa była przednia, a z liczby uczestników widać, że impreza cieszy się coraz większą popularnością.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu, a szczególnie opiekunom, nauczycielom i rodzicom, za poświęcony czas oraz wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem wsparli naszą imprezę . Dziękujemy także Urzędowi Miasta w Bielsku-Białej, Wójtowi Gminy Wilkowice, Oddziałowi PTTK w Bielsku-Białej, którzy ufundowali nagrody i słodycze dla uczestników zimowego zlotu.
A w szczególności Gospodarzom Chaty na Groniu za świetną organizację i wspaniałą atmosferę.

Zespoły Promujące SP nr1 w Bystrej oraz ZSP w Mesznej

Konkurs Recytatorski „Brzechwolandia”

24.11.2017 roku dzieci naszej Szkoły miały okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego „Brzechwolandia” , który odbył się w Bielsku–Białej w domu kultury „Kubiszówka”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w pełnej gali ze wspaniałymi rekwizytami i w doskonałym humorze, który udzielił się całej widowni.Fatima – 100 - lecie objawień

W dniach 16 listopada w naszej szkole, a 19 listopada w kościele parafialnym w Mesznej można było obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów klas starszych pod opieką p. G. Kubicy z okazji 100 - lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.
Przenosząc się w czasie, do ubogiej, portugalskiej wioski, mogliśmy poznać uwarunkowania polityczne i społeczne towarzyszące objawieniom – czyli wrogość władz ( tutaj reprezentowanych przez burmistrza) wobec Kościoła i wydarzeń w Fatimie oraz nastawienie okolicznej ludności, pełne podejrzeń, drwin, z czasem zmieniające się, by w końcu bronić dzieci i uwierzyć w zjawienia się Maryi. Najważniejszy był jednak skutek duchowy czyli pogłębienie religijności dzieci – Franciszka, Hiacynty i Łucji, ich rodzin, mieszkańców wioski oraz nawrócenie świadków tamtych wydarzeń – tłumu obserwatorów.
Orędzie Maryi, przekazane przez naszych szkolnych aktorów, jest wciąż aktualne: modlitwa, post, wyrzeczenia, by wypraszać nawrócenie grzeszników, pokój na świecie i by wynagradzać Bogu za grzechy.Akademia z okazji - Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały miejsce 13 listopada. Uczniowie starszych klas przygotowały pod kierunkiem Pani Renaty Durajczyk wspaniałe przedstawienie wizualizujące najważniejsze wydarzenia z lat utraty państwowości polskiej, tj. od 1772 roku, do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Spektakl przetykany fragmentami muzyki poważnej bardzo się wszystkim podobał. Aktorom oraz Pani Durajczyk dziękujemy za patriotyczne wrażenia artystyczne.Projekt Lego z Zakresu Sakralnego Architektonicznego Dziedzictwa Lokalnego

W dniu 20 X 2017 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w Projekcie z Zakresu Sakralnego Architektonicznego Dziedzictwa Lokalnego. To ciekawe zadanie publiczne zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Wilkowicach, a jego celem było zainteresowanie uczniów lokalnymi zabytkami sakralnymi, które stanowią ważny elementem dziedzictwa kulturowego każdej lokalnej społeczności.
Podczas warsztatów dzieci wykorzystywały klocki LEGO z których budowały niezbędne elementy potrzebne do tego, aby powstała jedna olbrzymia budowla - Kościół Parafialny p.w. Św. Michała Archanioła w Wilkowicach. Dzieci zostały podzielone na grupy i każda grupa budowała inne części składowe: podłogi, ściany z oknami i dachy. Z uzyskanych elementów została złożona jedna budowla przypominająca kształtem zabytkowy neogotycki Kościół z 1900 roku, charakteryzujący się smukłością, pięknymi witrażami oraz rozetą. Budowla z klocków wcale nie odbiegała od oryginału, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
Dla dzieci była to wspaniała zabawa połączona z nauką na uwielbianym przez wszystkich materiale - klockach LEGO. Mali konstruktorzy mogli jednocześnie docenić pracę zespołową - pracując razem osiągnęli zamierzony cel.


Wycieczka do Tarnowskich Gór

30 października uczniowie klas starszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór.
Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę.Dodatkowych wrażeń dostarczył dzieciom podziemny przepływ łodziami, chodnikiem odwadniającym o długości 270m.  Podczas zwiedzania kopalni uczniów spotkał ogromny zaszczyt – mieli okazję wysłuchać ciekawych historii opowiedzianych przez samego Skarbnika, legendarnego ducha kopalni.
Jakby tego było mało na uczniów czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie Sztolni „Czarnego Pstrąga”. Uczniowie musieli wykazać się nielada odwagą. Najpierw zeszli w podziemia krętymi schodami, później w spowitych ciemnością korytarzach przepłynęli łodziami odcinek 600m. Atmosferę  tajemniczości tworzyło delikatne światło lamp karbidowych.


Klasa II na Koziej Górce

W dniu 18.10.2017 klasa II wybrała się na wycieczkę na Kozią Górkę. Pogoda była wspaniała, nogi bolały, ale wszyscy świetnie się bawili. Wiosną znowu tam wrócimy!!!

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

16.10.2017r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor Małgorzacie Długosz, pani wicedyrektor Barbarze Rojek, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
Tego samego dnia dzieci klas pierwszych naszej szkoły przystąpiły do uroczystego ślubowania i zostały włączone do szkolnej społeczności. Najpierw zaprezentowały program artystyczny, a następnie złożyły przyrzeczenie w obecności pocztu sztandarowego. Pani Dyrektor Małgorzata Długosz dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia, a wychowawczyni klasy pierwszej pani Renata Kamińska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.
Na koniec aby umilić pierwszakom pobyt w szkole rodzice wręczyli im słodkie upominki - rożki obfitości.


Sól i sól, czyli wycieczka do Wieliczki

W dniu 13.10.2017r. dzieci klas: II, IIIa i IIIb uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce.
Kopalnię zwiedzaliśmy podzieleni na dwie grupy i każdej z grup przewodził przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy schodzeniem po 380 drewnianych schodach.
Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika dowiedzieliśmy się, że Wieliczka to najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza i przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury.
Podziwialiśmy wspaniałe kaplice Św. Kingi oraz Św. Antoniego z XVII wieku, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt oraz zachowane ślady prac górniczych. Górnicy pracujący w kopalni soli pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych, które zachwycały nas swoim urokiem.
Do atrakcji należało również zlizywanie solnych ścian oraz podziemne zakupy.

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas młodszych poznają drogę do szkoły, zapoznają się ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się na chodniku i przejściu dla pieszych .
W ramach edukacji w tym kierunku 29 września b.r uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panią Policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły. Pani Policjant omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby ich unikania. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań.
Nietypowy „Polski...”

We czwartek, 21 września uczniowie klas IV- VI wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego „Ortografia polska – zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni”, przygotowanej przez aktorów Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK z Krakowa.
Z dużą dozą humoru i w zajmujący sposób krakowscy artyści: Wojciech Habela i Jacek Lecznar zaprezentowali zasady poprawnej pisowni wyrazów z „rz”, „ż”, „u”,”ó”, „ch”, „h”, a także wiele innych.
Na przygotowanych planszach aktorzy przypinali kolejne wyrazy, a następnie zaangażowali do działania uczniów, których zadaniem było zastosowanie poprawnych zasad ortograficznych.
Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, z humorem i w ciekawy sposób.


Nowy rok szkolny

4 września 2017r. rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Na rozpoczęciu gościł u nas pan wójt Mieczysław Rączka. Krótkie przemówienia pana wójta i pani dyrektor oraz program artystyczny, a od jutra już nauka.
Katalog Dobrych Stron DI