-->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Osiągnięcia i sukcesy 2016/2017
Srebrny medal dla Marcela

Uczeń klasy IIIb MARCEL MARUSZCZAK zdobył II MIEJSCE w kategorii Najlepszy z Domu Kultury Olszówki a w kategorii wiekowej klas I-III – IV MIEJSCE w V Turnieju Szachowym organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej i wrócił ze SREBRNYM MEDALEM. Spotkanie odbyło się 25 marca 2017r. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, 20 minut na partię.

GRATULUJEMY MARCEL!!!

Konkurs piosenki angielskiej 2017

21marca 2017 roku w Domu Strażaka w Wilkowicach odbył się IXI Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Hasłem tegorocznego konkursu było "Sing what you want". W kategorii soliści szkołę naszą reprezentowała Natalia Duraj, która zaśpiewała piosenkę zespołu The Kelly Family pt. „An Angel” i zdobyła I miejsce. W kategorii duety wystąpiły Maja Szczygłowska oraz Kamila Królak z piosenką Cohena "Hallelujah". W układzie choreograficznym towarzyszyła im Asia Knap-Zagóra. Duet z naszej szkoły zajął II miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!
Wszyscy wykonawcy zachwycili jury konkursu i publiczność przepiękną barwą głosu, poprawną angielszczyzną oraz pomysłowością wykonania.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs pięknego czytania

W dniach 26-27 X 2016 r w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej, odbył się „Konkurs pięknego czytania”. W konkursie wzięło udział 77 uczniów. Celami jakie przyświecały organizatorom tej imprezy były : propagowanie czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży. Teksty konkursowe stanowiły książki zakupione przez naszą placówkę w ramach programu ,, Książki naszych marzeń” w ubiegłym roku szkolnym.

Ochotnicy, po wylosowaniu tekstu stanowiącego fragment rozdziału książki i krótkim przygotowaniu, odczytali go w obecności Jury i kolegów. Ocena każdego występu uwzględniała następujące kryteria: płynność i bezbłędność czytanego tekstu , prawidłowa dykcja, intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny . Pomimo przyjaznej atmosfery panującej w bibliotece szkolnej, wielu uczestnikom przeszkadzała trema . Uczniowie starali się jednak jak najlepiej wykonać powierzone
Po wysłuchaniu czytania wszystkich uczestników i naradzie, Jury zadecydowało o przyznaniu nagród w każdym oddziale klasowym. Lista laureatów wyglądała następująco:

kl. 1 I miejsce: Gluza Lena oraz Pietyra Kamil
kl. 2 a I miejsce: Światłoch Mikołaj wyróżnienie: Nowak Gabriela
kl. 2 b I miejsce: Skoczylas Mateusz wyróżnienie: Nitsch Michał Oraz Ślusarczyk Oliwia
kl. 3 a I miejsce: Syzdek Maja wyróżnienie: Gnioździorz Maja, Jędryka Szymon i Zieliński Filip
kl. 3 b I miejsce: Babina Piotr wyróżnienie: Kryjak Oktawia i Świergała Maja
kl. 4 a I miejsce: Winkler Lucjan wyróżnienie: Szczygłowska Maja i Błasiak Karolina
kl. 4 b I miejsce: Królak Kamila wyróżnienie: Kosmala Anna, Wanio Maja, Zątek Monika
kl. 5 I miejsce: Klaczek Kinga wyróżnienie: Dwornicka Maja, Zielińska Julia, Wandzel Zofia, Nowak Andrzej,
kl. 6 I miejsce: Kruczek Marta wyróżnienie: Izydorek Paweł i Ryżanowski Aleksander

Zwieńczeniem konkursu było uroczyste wręczenie okolicznościowych dyplomów i nagród podczas apelu szkolnego przez Panią Dyrektor Małgorzatę Długosz


Katalog Dobrych Stron DI