Strona - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznej -->

Design & Copyright © 2007 by Johnny & Perfect Strangers. All rights reserved


   
Osiągnięcia i sukcesy 2017/2018


Sukcesy uczniów naszj szkoły w roku szkolnym 2017/2018


NAGRODA SENATORÓW RP

Z ogromną radością informujemy, że Maja Dwornicka, uczennica klasy szóstej otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie Senatu RP pt. „Orzeł biały – nasza duma”. Maja wykonała proporzec/chorągiew stylizowaną na czasy Bolesława Chrobrego – z godłem z czasów tego właśnie władcy.
Uczestników było ponad 140 z kilku powiatów: bielsko-bialskiego, bielskiego, żywieckiego, pszczyńskiego oraz żywieckiego. Było jedno pierwsze miejsce dla szkół podstawowych oraz 11 równorzędnych wyróżnień, spośród których jedno przypadło naszej Mai.

Gratulujemy!!!


Konkurs Piosenki Angielskiej 2018

27marca 2018 roku w Domu Strażaka w Wilkowicach odbył się X Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Hasłem tegorocznego konkursu było "Sing what you want". W kategorii soliści szkołę naszą reprezentowała Natalia Duraj, która zaśpiewała piosenkę Shakiry pt. „Try everything” . W kategorii duety wystąpiły Maja Szczygłowska oraz Kamila Królak z piosenką Adele "Someone like you". W układzie choreograficznym towarzyszyła im Paulina Nowak. Duet z naszej szkoły zajął I miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Recytatorski

W poniedziałek 26. 02. 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas IV-VI. Zmagania recytatorów oceniało jury, które szczególną uwagę zwracało na staranną dykcję uczestników, właściwą interpretację, bezbłędne opanowanie tekstu.

Wyniki konkursu:
1. miejsce - Julian Broniewski
2. miejsce (ex aequo) - Maja Syzdek, Natalia Duraj
3. miejsce - Joanna Knap-Zagóra
wyróżnienia - Natalia Damek, Laura Dąbrowska, Zofia Marcalik


Gratulujemy!

Najpiękniejsze Kartki Bożonarodzeniowe

Antonia Urbanek, uczennica klasy IIIa naszej Szkoły zdobyła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie „Najpiękniejsze Kartki Bożonarodzeniowe” w kategorii dzieci 8-11 lat. To Jej kartka wykonana techniką kombinowaną „Na to Boze Narodzynie” zachwyciła Jury tegorocznej edycji konkursu.

Gratulujemy młodej artystce życząc wielu dalszych sukcesów.


Konkurs Stop dla narkotyków i dopalaczy

18 grudnia br. uczniowie klasy szóstej zostali zaproszeni do GOK "Promyk" w Bystrej na uroczyste podsumowanie gminnego konkursu "Stop dla narkotyków i dopalaczy".
Julia Zielińska zdobyła I MIEJSCE,
Maja Dwornicka WYRÓŻNIENIE,
Laura Dąbrowska WYRÓŻNIENIE.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy!
Gminne dyktando

Laureaci IX edycji Gminnego dyktanda z języka polskiego "Ortograficzne potyczki"

I miejsce --- Julian Broniewski
II miejsce --- Julia Zielińska
III miejsce --- Zofia Marcalik

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Brzechwolandia”

6 października br. uczniowie brali udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Brzechwolandia” organizowanym w Domu Kultury Kubiszówka w Bielsku- Białej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworów Jana Brzechwy.
W kategorii kl. I-III wyróżnienie zdobyli:
Dominika Legierska,
Kinga Usarz,
Wiktor Broniewski,
Gabriela Talaga,
Mateusz Urbaniec,
Antonina Urbanek
W kategorii kl. IV- VI :
III miejsce – Julian Broniewski
wyróżnienie - Klaudia Kokoszyńska, Kamila Królak


Gratulujemy!

Njamłodsi w Konkursie Recytatorskim „Brzechwolandia”

Dzieci naszej Szkoły uczestniczyły w konkursie recytatorskim „Brzechwolandia, Podróż z Janem Brzechwą”, który odbył się w Domu Kultury Kubiszówka w Bielsku-Białej dnia 5.10.2017r. Wszyscy otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy , które zostały wręczone podczas apelu szkolnego.


Katalog Dobrych Stron DI